گسترش فولاد سهند تبریز به لیگ دسته یك صعود كرد
اجرائی کشوری

گسترش فولاد سهند تبریز به لیگ دسته یك صعود كرد

گسترش فولاد سهند تبریز به لیگ دسته یك صعود كرد

از سری مسابقات لیگ دسته دو باشگاه های ایران هفته بیست و ششم یک بازی حساس بین دو تيم شهرداري دزفول بعنوان ميهمان و گسترش فولاد سهند بعنوان ميزبان در ورزشگاه شهيد تواناي شهرداري تبريز مقابل هم صف آرائي كردند.

گسترش فولاد سهند كه از شروع فصل جاري عزم خود را براي صعود به ليگ دسته اول جزم كرده بود ، عليرغم بدبياري ها و فراز و نشيب بسيار همواره با فوتبال هماهنگ ،خود را در جمع مدعيان قرار داده بود و بدليل حساسيت جدول و رقابت نزديك براي صعود نياز به پيروزي در اين ديدار داشت كه بار ديگر با نمايشي از فوتبال دلپذير و هجومي صعود سرافرازانه خود را قطعي كرد.
شاگردان پاشازاده پس از اينكه در 20 دقيقه اول به خوبي روزنه هاي نفوذ و آسيب پذير حريف را شناسائي كردند ،در دقيقه 24 با گل مصطفي نوبخت هيجان و شادي را در سكوها به منصه ظهور رسانيد و اين گل آغازي بر تداوم حملات و فروريختن سنگر قرمز پوشان شهرداري دزفول شد.
در دقيقه 38 و در حالي كه تمامي بازيكنان آبي پوش گسترش فولاد سهند در زمين حريف اردو زده بودند بدنبال سانتر مهدي عمراني از چپ و ضربه رامين محمدپور ، مدافع پيش تاخته به دومين گل دست يافت.
پويا خاور پور مهاجم تند و تيز گسترش فولاد سهند كه به تنهائي شيرازه دفاعي حريف را به هم ريخته بود در دقايق 49 و 72 دو بار دروازه حريف را باز كرد كه گل دقيقه 63 قادر افكاري تعداد گلهاي ميزبان و صعود مقتدرانه را به رقم پنج رسانيد.
تنها گل شهرداري دزفول در دقيقه 81 توسط ايمان عبدي به ثمر رسيد.
بدين ترتيب گسترش فولاد سهند با 51 امتياز و 52 گل زده و 21 گل خورده با كسب عنوان بهترين خط حمله و خط دفاعي كار خود در ليگ دسته دو را به پايان رساند.
با راهیابی این تیم به رقابت های لیگ یك تعداد نماینده های تبریز در این لیگ به عدد سه افزایش یافت. 

گسترش فولاد تبریز و ماشین سازی این شهر نیز در رقابت های لیگ یك حضور دارند. 

مهدی پاشازاده سرمربیگری تیم گسترش فولاد سهند را برعهده داشت.

در اين ديدار اسبقيان مدير كل سازمان ورزش و جوانان استان آذربايجان شرقي، ستوده نژاد رئيس سازمان ورزش و جوانان تبريز ، ششگلاني رئيس هيئت فوتبال استان ، جعفري و سهرابي مديران عامل باشگاههاي تراكتور سازي و شهرداري تبريز از نزديك نظاره گر اين ديدار بودند.همچنين طي مراسمي حميد حسين زاده رئيس هيئت مديره ، غلامرضا سمندر مدير عامل گسترش فولاد و غلامرضا مدديان مدير عامل گسترش فولاد سهند از بازيكنان تجليل بعمل آوردند.