اجرائی کشوری

تيم ملي فوتبال آماده درخشش در جام ملت‌هاي آسيا است

رييس فدراسيون فوتبال با اشاره به پيروزي تيم ملي در ديدار با تيم ملي چين گفت… رييس فدراسيون فوتبال با اشاره به پيروزي تيم ملي در ديدار با تيم ملي چين گفت: اين پيروزي نشان داد كه يك تيم ملي ايده‌آل داريم و ملي پوشان ما آماده درخشش در جام ملت‌هاي آسيا هستند.

علي كفاشيان در گفت‌وگو با پايگاه خبري ورزش ايران با اشاره به ديدار تدارکاتي تيم ملي فوتبال ايران با چين گفت:« اين بازي در قالب يك ديدار دوستانه و تداركاتي براي هر دوتيم كه خود را آماده حضوري موفق در جام ملت‌هاي آسيا مي‌كنند، بسيار مفيد بود. بسيار خوشحاليم كه ملي پوشان كشورمان موفق به شكست تيم ملي چين آن هم در زمين خودش شدند و اين نويد رسيدن روزهاي خوبي براي فوتبال ملي ايران دارد. اميدوارم اين پيروزي‌ها در نهايت زمينه موفقيت و درخشش تيم ملي در جام ملت‌ها را سبب شود.»

وي همچنين با تاكيد بر اينكه تيم ملي فوتبال ايران توانايي شكست ملي پوشان كره را هم دارد، گفت:« بعد از پيروزي بر چين، تيم ملي خود را آماده رقابتي دوستانه با كره جنوبي مي‌كند كه اميدواري بسيار زيادي هم به پيروزي در اين ديدار داريم. البته كاملا واضح است كه تيم ملي كره بسيار قوي تر از چين است و اين كار ما را براي پيروزي در اين بازي سخت ‌تر مي كند، هرچند كه معتقديم نتايج اين‌گونه بازي ها چندان مهم نيست و ما نبايد در اين ديدارها خيلي به نتيجه فکر کنيم، با اين وجود کسب نتيجه خوب در روحيه ملي پوشان و کادر فني به آنها خودباوري و اعتماد به نفس بالايي مي دهد.»

رئيس فدراسيون فوتبال در ادامه با اشاره به روند آماده سازي تيم ملي براي حضوري موفق در جام ملت‌هاي آسيا گفت: « پس از انجام اين دو ديدار تداركاتي، تيم ملي فوتبال با همين اسکلت در بازي‌هاي غرب آسيا حاضر مي‌شود و خود را آماده حضور در مرحله نهايي جام ملت‌ها خواهد كرد، ضمن آن كه از طريق روابط بين‌الملل فدراسيون سعي در تنظيم يك ديدار دوستانه با يك تيم سرشناس خارجي را داريم كه قطعا در صورت نهايي شدن آن اطلاع رساني خواهد شد.»

كفاشيان همچنين درباره انتقاد برخي باشگاه‌ها در خصوص وقفه ايجاد شده در ليگ برتر فوتبال گفت:«به هر ترتيب برنامه‌هاي تيم ملي اعم از اردوها و بازي‌هاي تداركاتي آن كاملا مشخص است و باشگاه‌ها بايد خود را با اين شرايط وفق دهند. البته فراموش هم نكنيم كه براي ما تيم ملي هدف اصلي است و تمام تلاش‌هاي جامعه فوتبال بايد در نهايت به موفقيت و سربلندي تيم ملي ختم شود.»

وي در ادامه در پاسخ به اين سوال كه علت عدم اعزام 7 تن از ملي پوشان تيم ملي اميد به لهستان چه‌بوده است، گفت:« متاسفانه اين 7 بازيكن مشكل خروج از كشور داشتند كه علي‌رغم پيگيري هاي زياد موفق به اخذ مجوز خروج آنها نشديم. اگرچه كه طبق مكاتباتي كه با سازمان ورزش و مسئولين ستادكل نيروهاي مسلح داشته‌ايم قرار است اين مشكل را يك بار براي هميشه حل كنيم.»

كفاشيان در پاسخ به سوال ديگري در خصوص اينكه نرفتن 7 ملي پوش تيم ملي اميد به لهستان در آستانه بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌ژو لطمات زيادي را به تيم ملي وارد نخواهد كرد، گفت: «به هر ترتيب ما تلاش خود را براي حل مشكل آنها به كار گرفتيم. انشا‌الله در اردوهاي آينده زمينه حضور اين ملي پوشان را در كنار تيم ملي فراهم خواهيم كرد.»