اجرائی کشوری

كفاشيان: رعايت سقف قرارداد الزامي است، با متخلفان برخورد مي‌كنيم

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: همه باشگاه‌ها بايد سقف قرارداد را رعايت كنند و قراردادها زير ذره‌بين قرار دارد… به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، علي كفاشيان درباره بحث انتقال تيم ها از شهري به شهر ديگر گفت: فدراسيون فوتبال مالك هيچ باشگاهي نيست و تيمداري نمي كند، اما براي انتقال يك تيم از شهري به شهر ديگر يك سري ضوابط وجود دارد كه فدراسيون به آنها نظارت مي كند. زماني كه صاحبان يك تيم قصد داشته باشند تيمي را انتقال دهند همه شرايط بايد بررسي شود و مقصد انتقال هم بايد شرايط پذيرش و تيمداري را داشته باشد. اگر اين شرايط وجود داشته باشد فدراسيون فوتبال مخالفتي با انتقال نخواهد داشت اما اگر اين شرايط كه براساس ضوابط فيفا و اي اف سي وجود نداشته باشد انتقال غيرممكن مي شود.

وي درباره شرايط انتقال تصريح كرد: اين ماجرا بايد به صورت كلان نگاه شود، چرا كه برخي باشگاه ها كه تيم هايشان قرار است منتقل شوند واقعا نمي توانند تيمداري كنند و اين مسئله بسيار مهمي است. همان‌طور كه گفتم بايد استان مقصد شرايط لازم را براساس معيارهاي فيفا و AFC داشته باشد. ما اين مسئله را بررسي كرده ايم و درباره باشگاه نفت تهران كه گفته شده قرار است به اراك منتقل شود، نامه اي به ما رسيده بود كه هيات فوتبال و اداره كل تربيت بدني استان مركزي قصد تيمداري ندارند و اين كمي شرايط را مبهم كرده است. البته باز هم شرايط را بررسي خواهند كرد و اگر انتقال در مقصد بدون مشكل باشد و شرايط تيمداري و سخت افزاري و زيرساختي وجود داشته باشد. فدراسيون فوتبال با آن انتقال موافقت خواهد كرد.

كفاشيان درباره وضعيت مس سرچشمه گفت: فعلا تصميم گرفته اند تيم در استانشان بماند و در حال آماده شدن براي كسب شرايط لازم حضور در ليگ برتر است. بايد ديد كه در روزهاي آينده اين شرايط ميسر خواهد شد يا نه. به نظر مي رسد كه اين تيم در كرمان بماند. موضع كلي فدراسيون فوتبال در مورد انتقال تيم ها اين است كه فوتبال ضربه نخورد و بازيكنان بلاتكليف نمانند و اين ارتباط زيادي به مديران و باشگاهداران دارد.
رئيس فدراسيون فوتبال درباره سقف قرارداد گفت: سقف قرارداد بايد رعايت شود و فدراسيون و سازمان ليگ با جديت اين كار را پيگيري خواهند كرد كه هيچ كس بالاتر از سقف قرارداد نگيرد و با همه تخلفات برخورد خواهد شد و قراردادها با بازيكنان زيرذره بين قرار خواهند گرفت و اجازه نمي دهيم كسي از سقف بيشتر بگيرد و در اين باره فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ هم تمهيدات لازم را انديشيده اند.

كفاشيان درباره شكايت از ناظر بحريني به فيفا بابت اتفاقي كه براي تيم ملي بانوان رخ داد، گفت: فعلا منتظر پاسخ فيفا هستيم و آنها هنوز جوابي به ما نداده اند، اما پيگير هستيم.
وي در پايان درباره وضعيت تيم هاي ملي گفت: تيم هاي ملي برنامه هايشان را به خوبي پيش مي برند و در همه رده ها كار در حال انجام است. تيم ملي فوتبال ساحلي در حال برگزاري اردوهايش براي آمادگي در جام جهاني فوتبال ساحلي است.تيم ملي فوتسال هم كه به تازگي از تورنمنت چين بازگشته ، تيم نوجوانان هم روند آماده سازي را پيش گرفته است ، از فردا هم اردوهاي استعداديابي تيم جوانان آغاز خواهد شد و تيم اميد هم آخر در اردو به سر مي برد و براي بازي مقابل عراق خودش را آماده مي كند.تيم ملي بزرگسالان هم كه اردوي اتريش را در پيش دارد.