اجرائی کشوری

خستگي ذوب‌آهن را نمي‌توان پنهان كرد

مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت: خستگي تيم فوتبال ذوب‌آهن را نمي‌توان پنهان كرد اما همين كه جسارت حضور همه‌جانبه در هر سه جام را داشتيم، برايمان يك دنيا مي‌ارزد… علي‌اصغر دليلي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پيرامون وضعيت تيم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در آستانه بازي جمعه در مرحله نيمه‌نهايي جام حذفي مقابل تيم گسترش فولاد تبريز، اظهار كرد: خستگي تيم را نمي‌توان پنهان كرد چرا كه ما از نيمه اسفندماه ۸۸ نه تنها هر چهار روز يك‌بار در يكي از جام‌ها مسابقه داشتيم كه بهتر است بگوييم هر دو روز يك‌بار مسافرت داشتيم. تمام اين‌ها كافي است تا يك تيم به حد زيادي از انرژي‌ خود را از دست بدهد. از آن زمان به بعد كادرفني ما ديگر فرصتي نداشت تا تمرينات تاكتيكي و فني داشته باشد؛ از طرفي برنامه‌هاي فدراسيون هم دچار تغيير نشد و در نهايت چنين بحراني را در مقطع كنوني براي ذوب‌آهن بوجود آورد.

وي افزود: ما اين بحران را كاملا درك مي‌كنيم و مي‌دانيم باشگاهي موفق است كه بتواند در ايران شرايط، بحران را به خوبي مديريت كند وگرنه در شرايط عادي كه اداره اوضاع چندان سخت نيست. ما با همكاري كادر فني، با يك برنامه‌ريزي دقيق اقدام به تقسيم انرژي در انجام كارها كرديم تا بتوانيم از پتانسيل باقي‌مانده در تيم به بهترين شكل استفاده كرده و موارد را اولويت‌بندي كنيم. ما سعي كرده و مي‌كنيم تا بهترين تصميمات را براي رسيدن به هدف‌مان بگيريم و با سربلندي از بحران فوق عبور كنيم.

دليلي گفت: هدفي كه امسال ذوب‌آهن براي خود ترسيم كرده تاكنون هيچ تيمي در كشور موفق به كسب آن نشده است. عمده مربيان و مديران تيم‌ها براي مطرح شدن خود و تيم‌شان بعضا از ادامه رقابت‌ در يكي از جام‌ها منصرف مي‌شوند تا در ديگر مسابقات به موفقيت‌هايي برسند؛ اما ذوب‌آهن در فكر اين نبود و خواست تا جسارت كند و براي اولين‌بار در فوتبال باشگاهي كشور، باعث يك اتفاق بزرگ چون موفقيت يك تيم در هر سه جام باشد. شرايط ما در هر سه رقابت نشان مي‌دهد تاكنون موفق بوديم. شايد راهي كه انتخاب كرديم در نهايت ما را به هدف‌مان نرساند اما جسارت تلاش در آن براي ما يك دنيا مي‌ارزد. آينده نشان خواهد داد كه آيا انتخاب درستي در هدف‌گذاري داشتيم يا خير.

مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن با بيان اينكه بهتر بود بازي با گسترش فولاد در جام حذفي به تعويق مي‌افتاد، تصريح كرد: ما از فدراسيون فوتبال انتظار داشتيم كه اين مسابقه را براي كسب آمادگي بيشتر ما در ليگ قهرمانان آسيا و مصاف با الاتحاد عربستان، به تعويق مي‌انداختند اما متاسفانه سازمان ليگ اين درخواست را قبول نكرد و البته توجيهاتي داشت كه به آن احترام مي‌گذاريم. در حال با شرايط خودمان بايد چاره‌انديشي كنيم تا با حضور قدرتمند در بازي جمعه، در اين رقابت‌ها فيناليست شويم.

وي در ارزيابي‌اش از تيم گسترش فولاد، خاطرنشان كرد: اين تيم دسته اولي از تمام امكانات يك تيم ليگ برتري بهره مي‌برد. آنها سرمربي و بازيكنان خوبي دارند كه هر كدام‌شان مي‌توانند در ليگ برتر حضور داشته باشند. ما گول اسم دسته‌اولي بودن اين تيم را نمي‌خوريم و مجبوريم براي رسيدن به موفقيت و حضور در فينال، از تمام انرژي تيم استفاده كنيم.

دليلي گفت: ما مي‌دانيم كه هيچ‌كدام از تيم‌هاي ايراني شرايط، امكانات و توان سرمايه‌گذاري كافي براي موفقيت در هر سه جام ممكن براي‌شان را ندارند اما ما امسال سعي كرديم اگر كمبودهايي در سرمايه‌گذاري داريم، با يك برنامه‌ريزي خوب و حاكميت نظم و انضباط در برنامه‌ها و مجموعه تيم، اين كمبود را جبران كنيم. تيم ما در ليگ در فاصله سه بازي تا پايان مسابقات نايب‌قهرماني است، در جام حذفي جزو چهار تيم پاياني هستيم و در ليگ قهرمانان هم اوضاع خوبي داريم. گروه ما در اين رقابت‌ها بسيار دشوار است و همه مي‌بينند الاتحاد كه با بازيكنان ملي‌پوش متعددش نمادي از تيم ملي عربستان است در حال حذف از اين رقابت‌هاست.

وي خاطرنشان كرد: اگر ما مدعي هستيم تيم حرفه‌اي داريم و در مسابقات حرفه‌اي بازي مي‌كنيم، بايد كاري در شان يك باشگاه حرفه‌اي انجام دهيم. اگر موفق بوديم،‌ تيم‌هاي ديگر هم مي‌توانند اين قضيه را مدنظر داشته باشند.