اجرائی کشوری

با حضور 79 نماینده باشگاهای لیگ برتری و غیر لیگ برتری

جام حذفی بیست و چهارم در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال قرعه کشی شد… قرعه کشی بیست و چهارمین دوره مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور یادواره آزادسازی خرمشهر عصر امروز در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال قرعه کشی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور با حضور عزیزالله محمدی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، غلامرضا بهروان رئیس سازمان لیگ آزادگان و79 نماینده باشگاههای لیگ برتری و غیربرتری در محل سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.پس از پایان این مراسم و قرعه کشی میان 79 تیم شامل باشگاه‌های لیگ برتر، لیگ دسته اول و قهرمان استان‌ها این رقابتها از روز 16 مهرماه89 آغاز خواهد شد.

در آغازمراسم قرعه کشی و بر اساس تصمیم عزیزمحمدی و بهروان تصمیم گرفته شد به دليل اينكه تيم‌هاي ليگ دسته دو و سه به طور منظم در رقابت‌هاي گذشته شركت نمي‌كرده اند از مسابقات جام حذفی كنار گذاشته شده اند.در فصل جدید 79 تيم در این رقابتها حضور پیدا خواهند کرد.در فصل پیش 115 تيم در جام حذفي حضور پیدا کرده بودند.البته امسال تيم‌هاي ليگ دسته اول و ليگ برتري و به علاوه تيم‌هاي قهرمان استان‌ها شركت مي‌كنند.جالب اینجاست که این امسال قرعه کشی رقابتها طوری درآمد که تيم‌هاي استقلال تهران و پیروزی و فولاد سپاهان اصفهان و ذوب آهن اصفهان فقط در فینال به هم می خورند.

به هر ترتیب چهار تیم از 18 تیم حاضر در مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور از مرحله یک شانزدهم نهایی وارد مسابقات جام حذفی می شوند و دیگر تیم‌های لیگ برتری نیز در مرحله یک هشتم نهایی در جام حذفی حضور پیدا می کنند. در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی استقلال تهران در همدان به مصاف پاس این شهر می رود و در تهران نیز تیم راه آهن شهرری میزبان صنعت نفت آبادان است.

برنامه کامل این رقابتها متعاقبا اعلام خواهد شد.