انضباطی

احتمال كسر امتياز از استقلال به دليل اتفاقات رخ داده در بازي با سپاهان

با توجه به قوانين و آيين‌نامه كميته انضباطي احتمال كسر امتياز از باشگاه استقلال به خاطر تخلفات تماشاگرانش در ديدار با سپاهان وجود دارد… ديدار تيم‌هاي استقلال و سپاهان اصفهان در هفته هشتم رقابت‌هاي ليگ برتر در حالي برگزار شد كه در طول ۹۰ دقيقه اين مسابقه تماشاگران استقلال بارها و بارها عليه خسرو حيدري شعار داده و در انتهاي بازي عليه امير قلعه‌نويي نيز شعارهايي سر دادند.

همچنين تماشاگران به دليل درخشش فرهاد مجيدي و ميلاد ميداودي به افشين قطبي سرمربي تيم ملي اعتراض كردند و عليه او شعار دادند.

از همين رو جلسه‌اي روز يكشنبه جلسه‌اي در كميته انضباطي فدراسيون فوتبال در خصوص تخلفات رخ داده از سوي تماشاگران استقلال در اين مسابقه برگزار شد.

حسين عبداللهي يكي از اعضاي كميته انضباطي فدراسيون فوتبال در خصوص اين جلسه به خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس گفت: آقايان سعادتي و پورحيدري به عنوان رئيس كانون هواداران و سرپرست باشگاه استقلال در اين جلسه حاضر شدند و توضيحاتي ارائه كردند. البته قرار بود آقاي فتح‌الله‌زاده نيز در اين جلسه حضور داشته باشد اما به دليل حضور در مجلس نتوانستند در اين جلسه شركت كنند.

وي ادامه داد: بنابر گزارش ناظران و داوران،‌ مسئول كانون هواداران باشگاه استقلال توضيحاتي را ارائه كرد ولي با وجود كنترل‌هايي كه توسط ايشان و همكارانش صورت گرفت بازهم عده‌اي فحاشي كرده و عليه برخي بازيكنان و سرمربيان شعار دادند.

عبداللهي در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبني بر اينكه آيا براي تيم‌هاي متخلف ممكن است به جاي محروميت تماشاگران از بازي‌هاي خانگي كسر امتياز در نظر گرفته شود گفت:‌ بله؛ چنين چيزي وجود دارد. در آيين‌نامه انضباطي تذكر كتبي و شفاهي و محروميت بدون حضور تماشاگران و كسر امتياز ذكر شده است.

اين عضو كميته انضباطي تاكيد كرد: معتقديم كسر امتياز در خيلي موارد مفيدتر است. به طور مثال اگر يك تيم پرطرفدار را از حضور تماشاگران در بازي‌هاي خانگي محروم كنيم شايد ۵۰ يا ۶۰ هزار نفر به ورزشگاه نيايند اما ۳۰ ميليون نفر اين بازي را از تلويزيون تماشا مي‌كنند و چيزي را از دست نمي‌دهند ولي اگر كسر امتياز صورت بگيرد اولا تماشاگران را محروم نكرده‌ايم و ثانيا همان خيل عظيم هواداران از اين مسئله ناراحت شده و در رفتارهايشان در استاديوم‌ها تجديد نظر مي‌كنند.

عبداللهي افزود: شايد كسر امتياز جريمه‌اي سنگين‌تر نسبت به محروميت تماشاگران باشد. تيم‌ها در طول فصل براي كسب امتياز تمرين و بازي مي‌كنند و با اين روش ممكن است به خاطر تخلف تماشاگران متنبه شوند.

وي در پايان گفت: آقاي سعادتي پيشنهادات بسيار خوبي را مطرح كرد چون ايشان به صورت سيستماتيك كار مي‌كند. اميدواريم حداقل نظرات ايشان در باشگاه استقلال عملي شود و تخلفات در مورد اين تيم و ساير تيم‌ها كمتر شود.