اجرائی کشوری

با قانون جديد جلوي درآمدزايي برخي مربيان را گرفتيم

رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال با اشاره به قانون جديد براي فعاليت مربيان گفت: بعضي‌ها از اين طريق درآمدزايي مي‌كنند كه جلوي اين مسئله را گرفتيم… عزيز محمدي در مورد ساعت بازي‌ ها در هفته هاي اول ليگ كه در ماه مبارك رمضان برگزار مي‌ شود، عنوان كرد: ساعت شروع مسابقات در ماه رمضان يك ساعت و 15 دقيقه بعد از اذان مغرب است. (ساعت اذان مغرب در روز 11 مرداد كه آغاز ليگ برتر و روز دوم ماه رمضان است، 20:28 است.)

وي در مورد تمرين تيم ها در ماه رمضان اظهار داشت: به كليه باشگاه ها اعلام كرده ايم تمرينات خود را بعد از اذان برگزار كنند يا در ساعتي باشد كه بلافاصله اذان گفته شود.

محمدي در مورد آي دي كارت خبرنگاران كه قرار است سازمان ليگ آنها را صادر كند، گفت: تا قبل از شروع فصل به رسانه ها در كليه استان ها اعلام مي كنيم كه اسامي خبرنگاران، عكاسان و فيلمبرداران خود را به سازمان ليگ اعلام كنند و پس از تاييد حراست فدراسيون،‌ براي آنها آي دي كارت براي كليه بازي ها صادر مي شود. حتي براي دربي هم اين آي دي كارت استفاده مي شود.

رئيس سازمان ليگ در خصوص اينكه مربيان نمي توانند در يك فصل در بيش از دو تيم فعاليت كنند و بايد سقف 350 ميليون تومان را هم رعايت كنند، به فارس گفت: اگر يك مربي با تيمي قرارداد 350 ميليون توماني امضا كند و پس از بركناري، كل اين پول را بگيرد در صورتي كه بخواهد به تيم ديگري برود، ديگر نمي تواند قرارداد مالي داشته باشد. در صورتي كه اين مربي بخشي از 350 ميليون تومان را گرفت، در تيم دوم بايد به اندازه اي قرارداد مالي امضا كند كه در نهايت به 350 ميليون تومان برسد نه بيشتر.

وي ادامه داد: سال گذشته هم اين بخشنامه را به باشگاه ها داده بوديم اما برخي مربيان با عناوين ديگري مثل مدير فني با تيم هاي ديگر قرارداد بستند. امسال جلوي اين قضيه هم گرفته شده و يك مربي فقط با دو باشگاه مي تواند همكاري كند و ديگر حق ندارد با عناوين ديگر با باشگاهي به توافق برسد. بعضي ها از اين طريق درآمدزايي مي كنند كه جلوي اين مسئله را گرفتيم.

محمدي در ارتباط با اينكه وضعيت نفت تهران چه شد، گفت: هنوز نامه اي به سازمان ليگ مبني بر انتقال اين تيم به اراك داده نشده است. ما هم نگران وضعيت تيم هايي كه هنوز وضعيتشان مشخص نشده هستيم و بايد منتظر بمانيم تا تكليفشان روشن شود.