اجرائی کشوری

الاهلی دو _ تراکتورسازی تبریز صفر

 

هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا در ورزشگاه 65 هزار نفری تازه تاسیس شاه عبدالله جده برگزار شد و طی آن میزبان به برتری دو بر صفر دست یافت.

در نیمه نخست این دیدار تراکتورسازی تبریز با ارایه یک بازی خوب و منطقی توانستند میزبان خود را در حضور 50 هزار تماشاگر خودی متوقف نمایند.

دراین دیدار که قضاوت آن را احمد سیف از عمان و با کمک دو داور بحرینی برعهده داشتند، تراکتورسازان تبریزی می توانستند در دقایق 21، 22 و 38 صاحب برتری شوند که هر سه موقعیت با بی دقتی مهاجمان این تیم هدر رفت.

در دقیقه 21 پاس زیبای فرشاد احمد زاده را ادرلوسیانو ادینهو با بی دقتی درحالی که فقط دروازه بان الاهلی را پیش رو داشت، به اوت زد.

یک دقیقه بعد بازهم پاس احمد زاده در محوطه جریمه میزبان با تعارف بازیکنان تراکتور راهی اوت شد.

دقیقه 38 بازی ادینهو روی پاس فردین عادینی صاحب توپ شد که پس از دریبل دفاع مستقیم خود با شوتی سنگین دروازه الاهلی را هدف قرار داد که این ضربه با واکنش زیبای سنگربان میزبان راهی کرنر شد.

در نیمه دوم این دیدار کریستن گروس سرمربی سوییسی الاهلی در دقیقه 57 بازی با آوردن مصطفی بساس مهاجم جوان این تیم بجای اوسولدو برزیلی که از محبوبیت زیادی در نزد تماشاگران این تیم برخوردار است، 

خط حمله خود را تقویت کرد و در دقیقه 71 روی پاس همین بازیکن بود که تایسر ال جاسم کاپیتان الاهلی موفق شد دروازه تراکتورسازی را باز کند.

در به ثمر رسیدن این گل روحیه ساز برای تیم میزبان حامد لک اشتباه فاحشی را مرتکب شد و شوت نه چندان سنگین این بازیکن در برخورد با دست های لک درون دروازه تراکتورسازی جای گرفت.

گل دوم الاهلی نیز در دقیقه 78 روی پاس بساس و ضربه تمام کننده کاپیتان آن شکل گرفت تا تراکتورسازان به رغم ارایه بازی منطقی در نیمه نخست با دست خالی از جده بر گردند.

در این نیمه احمد کامدار در دقیقه 75 بجای شاهین ثاقبی، مهرداد بایرامی دقیقه 80 جای فرید کریمی و سعید آقایی دقیقه 86 جای فردین عابدینی که از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شد، وارد زمین شد.

دومین تعویض الاهلی نیز در دقیقه 65 بازی انجام شد که سلمان مباشر به جای صالح عماری وارد زمین شد.

الاهلی عربستان با این پیروزی هفت امتیازی شد و بر صدر جدول تکیه زد و تراکتور همچنان سه امتیازی باقی ماند.

الاهلی در بازی اول خود در امارات با الاهلی این کشور 3-3 کرد و در بازی دوم تیم نسف قارشی را در جده 2-1 برد.

تراکتورسازی ابتدا به نسف قارشی در خانه حریف باخت وسپس برابر الاهلی امارات برنده شد.

الاهلی 2 بار قهرمان لیگ عربستان و6 بار قهرمان جام حذفی این کشور شده و یکی از تیمهای مهم عربستان محسوب می شود، در حالی که تراکتور سازی فقط یک قهرمانی در جام حذفی باشگاه های ایران را دارد و یکی از پرهوادارترین تیم های لیگ ایران است. 

تیموریان و گردانی پس از این مسابقه به اردوی تیم ملی می پیوندند تا در دو بازی مقابل سوئد و شیلی کی روش را همراهی کنند.