رقابت قهرمان و نائب قهرمان فصل گذشته ليگ برتر
روابط عمومی

رقابت قهرمان و نائب قهرمان فصل گذشته ليگ برتر

رقابت قهرمان و نائب قهرمان فصل گذشته ليگ برتر

 

هفته سیزدهم از رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران شاهد مصاف دو تیم سپاهان و تراكتور سازی، قهرمان و نائب قهرمان فصل گذشته خواهد بود.
در بازی های این هفته كه روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود دو تیم مدعی سپاهان اصفهان و تراكتورسازی تبریز روز پنج شنبه رو در روی هم قرار می گیرند و اگر سپاهان برنده این بازی باشد صدرنشین می ماند اما اگر تراكتورسازی به برتری برسد به احتمال بسیار قوی صدرنشین لیگ در پایان هفته سیزدهم خواهد شد.
این دو تیم خوب فوتبال كشور كه چند سالی است رقابت عجیبی برای پیشی گرفتن از هم و رسیدن به صدر جدول دارند در این هفته برای اثبات برتری های خود نسبت به یكدیگر به مصاف هم می روند.
سپاهان به رغم انجام یك بازی كمتر نسبت به تیم های دوم تا چهارم جدول رده بندی، با 21 امتیاز در صدر قرار دارد و در صورت كسب برتری در بازی این هفته به تنهایی صدرنشینی خود را ادامه خواهد داد.

اما تراكتورسازی برای قرار گرفتن در صدر جدول و گرفتن جای سپاهان، علاوه بر كسب پیروزی و سه امتیاز بازی باید منتظر نتیجه بازی تیم های نفت تهران و فجر سپاسی با حریفان باشد.
بازی های این هفته به نحوی است كه امكان تغییر رده تیم ها در جدول بسیار زیاد است و امكان اینكه تیم صدرنشین تا رده هفتم جدول پایین برود، بسیار است.
دو تیم فوتبال تراكتورسازی تبریز و سپاهان تاكنون و به طور رسمی 28 بار مقابل هم قرار گرفته اند كه سهم سپاهان 16 برد و تراكتورسازی چهار برد بوده و هشت بازی نیز به تساوی انجامیده است.
اولین بازی دو تیم نیز در سال 54 و در تبریز برگزار شد كه به تساوی یك بر یك انجامید.
بهترین برد تراكتورسازی مقابل سپاهان در سال 70 اتفاق افتاد و این تیم با نتیجه سه بر یك و با گل های سیروس دین محمدی دو گل و كریم باقری یك گل مقابل میهمان خود به برتری رسید.
اما بدترین باخت تراكتورسازی نیز در سال 77 روی داد و این تیم با نتیجه سه بر صفر مغلوب سپاهان شد.
دو تیم در جریان رقابت های لیگ برتر نیز هشت بار مقابل هم صف آرایی كرده اند كه در این بازی ها نیز سپاهان چهار بار صاحب برتری شده و تراكتورسازی در دو بازی پیروز از میدان خارج شده است.
تراكتورسازی در خانه سپاهان فقط یك بار صاحب برتری شد و در اولین دوره لیگ برتر با نتیجه یك بر صفر سپاهان را در اصفهان شكست داد.
دومین برتری تراكتورسازی مقابل سپاهان در رقابت ها فصل گذشته و با برتری یك بر صفر این تیم در تبریز به ثبت رسید.
اما تیم سپاهان در دوره نهم و در بازی رفت در اصفهان با نتیجه سه بر صفر، در دوره دهم و در هر دو بازی رفت و برگشت و با نتایج یك بر صفر و سه بر یك و در دوره یازدهم و در بازی رفت با نتیجه دو بر یك مقابل تراكتور سازی به برتری رسیده است.
تساوی های دو تیم نیز در بازی رفت دوره اول و برگشت دوره نهم در تبریز اتفاق افتاده است.
دو تیم تراكتورسازی و سپاهان كه یكی از بهترین خط حمله های لیگ را در اختیار دارد تاكنون و در مصاف با حریفان موفق به ثمر رساندن 17 گل شده اند اما در این میان خط دفاعی سپاهان بهتر از تراكتورسازی عمل كرده و با دریافت هشت گل در مقابل 10 گل تراكتورسازی، عملكرد بهتری داشته است.
حضور دو مربی خارجی با تفكرات حرفه ای بر سر دو تیم و همچنین خط حمله آتشین دو تیم، نوید از یك بازی زیبا در روز پنج شنبه این هفته دارد.
تراكتورسازی با 20 امتیاز از 12 بازی در رده چهارم و سپاهان با 21 امتیاز از 11 بازی در رده نخست جدول رده بندی قرار دارند.
خبرگزاری ایرنا- آذربایجانشرقی- عیسی عطاپور