رییس هیات پزشکی ورزشی آذربایجانشرقی:هیچ باشگاهی حق تجویز ، ارائه و فروش دارو ندارد
پزشکی

رییس هیات پزشکی ورزشی آذربایجانشرقی:هیچ باشگاهی حق تجویز ، ارائه و فروش دارو ندارد

 

 

 

رییس هیات پزشکی ورزشی آذربایجانشرقی:هیچ باشگاهی حق تجویز ، ارائه و فروش دارو ندارد

ولی هادی رییس هیات پزشکی ورزشی آذربایجانشرقی در در چهارمین نشست کاری هیاتهای ورزشی استان گفت : باشگاههای ورزشی به بیمه ورزشی توجه ویژه ای داشته باشند.
وی افزود : باشگاهها از پذیرش و استفاده از تجهیزات ورزشی ورزشکاران بدون داشتن کارت بیمه ورزشی اجتناب کنند.
وی بیان کرد : ورزشکاری در باشگاه بدون داشتن بیمه ورزشی به ورزش بپردازد در صورت مصدوم شدن تمامی مشکلات حقوقی و مالی به مدیرعامل باشگاه بازمیگردد و مدیر باشگاه پاسخگوست.
رییس هیات پزشکی آذربایجانشرقی در ادامه بیان داشت : فروش دارو در برخی باشگاهها حتی مکمل ها رواج یافته و هیچ باشگاهی حق تجویز، ارائه و فروش دارو حتی مکمل های ورزشی را ندارد و در صورت مشاهده شدیدا برخورد و به مراجع قانونی معرفی خواهد شد.
دکتر هادی رئیس هیات پزشکی ورزشی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه این هیات در سال جاری در حوزه های مختلف عملکرد درخشانی داشته است به تشریح عملکرد بخش های مختلف هیات پرداخت.
دکتر ولی هادی اظهار کرد: در بخش ساماندهی ورزشکاران تعداد ۱۰۷ هزار نفر به عضویت کمیته خدمات درمانی درآمدند و در این مدت پرونده درمانی ۷۰۰ نفر بررسی و مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال به اسیب دیده ها و ۴۰۰ میلیون ریال انجام فیزیوتراپی رایگان در هیات پرداخت شده است .
دکتر هادی به تشریح خدمات آموزشی هیات پرداخت و گفت: کمیته آموزش و پژوهش برگزاری آموزش ورزش و سلامت زنان برای بانوان با حضور ۳۰ نفر ، برگزاری کلاس های آموزش احیای قلبی،ریوی و آسیب های ورزشی،برگزاری همایش مدیران باشگاهها و برگزاری همایش مدیران مدارس فوتبال استان را عملیاتی کرد.
وی تهیه ساختمان و راه اندازی مرکز مشاوره ورزشی،اعزام شش ورزشکار به کلینیک فدراسیون، برگزاری دوره روانشناسی ورزشی، ارائه خدمات مشاوره و تهیه بروشور روانشاسی ورزشی را از دیگر فعالیت های این هیات بر شمرد.
دکتر هادی درباره عملکرد کمیته مسابقات گفت: تحویل کیف و البسه به همکاران، تهیه تجهیزات دارویی برای مسابقات، ۵ هزار و ۸۴۰ ساعت پوشش پزشکی مهمترین فعالیت های ما در این بخش بود.
وی افزود : هیات پزشکی ورزشی در تحقق راهبردهای ۱۴ گانه اداره کل ورزش و جوانان نقش کلیدی دارد.
دکتر هادی در این خصوص افزود : با توجه به امکانات و خدماتی که هیات پزشکی ورزشی در توانبخشی و ایجاد توان لازم و سنجش قدرت قهرمانان دارد، امکان و فرصت بسیار خوبی برای پیشبرد اهداف ورزش آذربایجانشرقی بوجود آمده است.
وی افزود: علمی شدن ورزش قهرمانی و حرفه ای استان جزو راهبردهای ۱۴ گانه اداره کل ورزش و جوانان استان محسوب می شود و به همین دلیل بخشی از ضرورت های برنامه علمی اداره کل ورزش و جوانان به این هیات مربوط می شود.

 

 

 

درباره نویسنده

هیئت فوتبال آذربایجانشرقی

افزودن نظر

برای نظر دادن به مطلب کلیک کنید