افشین دبیری 2 سال محروم شد
انضباطی

افشین دبیری 2 سال محروم شد

افشین دبیری 2 سال محروم شد

کمیته انضباطی رای های خود را در خصوص 5 تیم لیگ برتری فوتسال اعلام کرد.

دیدار دو تیم پایاسازه تبریز و دبیری تبریز از سری رقابتهای لیگ برتر فوتسال روز سوم بهمن ماه برگزار شد که در این دیدار از سوی افشین دبیری یکی از مسئولان تیم دبیری تبریز تخلفاتی مبنی بر اهانت و حمله ور شدن به تیم داوری پس از اتمام مسابقه و ورود به رختکن داوران و مضروب کردن داور صورت گرفت. وی پیش از این به علت تخلفات در دیدار مقابل تیم ملی حفاری ایران به مدت یک سال از هرگونه فعالیت محروم شده بود که با استناد به ماده 60 آیین نامه در مورد تکرار تخلفات و انطباق اعمال افشین دبیری با بند یک ماده 66 و همچنین تخلفات ارتکابی در مسابقه با تیم گیتی پسند اصفهان، وی به مدت دو سال از همراهی تیم مربوطه و حضور در مسابقات به هر عنوانی اعم از عوامل فنی و مدیریتی باشگاه و یا تماشاگر محروم است و در این مدت حق ورود به استادیوم های محل برگزاری مسابقه تیم دبیری را نخواهد داشت. همچنین افشیان دبیری به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی نیز محکوم شد.
جریمه و محرومیت برای تیم های زاگرس خوزستان و ارژن شیراز
در بازی بین دو تیم لیگ برتری زاگرس خوزستان و ارژن شیراز که در روز سوم بهمن ماه برگزار شد از سوی اعضای هر دو تیم تخلفاتی صورت گرفت.
بر همین اساس به دلیل تخلف امیر قاسمی زاده، مربی تیم زاگرس خوزستان مبنی بر ورود به زمین مسابقه و اعتراض و اهانت به داور که منجر به اخراج وی شد و همچنین درگیری با بازیکنان تیم مقابل بعد از اتمام بازی، قاسمی زاده به سه جلسه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت 5 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
کمیته انضباطی حجت اله محسنی -مربی ارژن شیراز را به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت داور که در نهایت منجر به اخراجش شد به دو جلسه محرومیت از همراهی تیم مربوطه و حضور در مسابقات و همچنین پرداخت 3 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
گفتنی است؛ ستار جمالپو -سرپرست زاکرس به دلیل نقض مقررات که با اخراجش همراه بود از سوی کمیته انضباطی با تذکر کتبی مواجه شد.
همچنین محمد ساکی بازیکن تیم زاگرس خوزستان به دلیل ورود غیر قانونی و جلوگیری از گل مسلم تیم حریف، به سه جلسه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت 5 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
لازم به ذکر است، عباس دوکوهی -مربی تیم ارژن شیراز، مصطفی تمدن زاده -تدارکات تیم ارژن شیراز و حسین غلامزاده سرپرست این تیم نیز به دلیل اعتراض و اهانت به داور بازی، هر کدام به یک جلسه محرومیت و پرداخت 5 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
ضمن اینکه تیم ارژن شیراز و زاگرس خوزستان به دلیل ورود تماشاگران تیم شیراز  به زمین مسابقه پس از پایان بازی و درگیری با بازیکنان تیم میزبان(زاگرس خوزستان) و متقابلا ورود تماشاگران تیم زاگرس و درگیری با یکدیگر ، هر کدام از تیم ها به پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
جریمه نقدی برای دو تیم شهید منصوری قرچک و ملی حفاری
دیدار دو تیم شهید منصور قرچک و شرکت ملی حفاری برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم شهید منصوری قرچک فحاشی نسبت به بازیکن تیم مقابل ودرگیری با نیمکت تیم ملی حفاری ، تخلفاتی رخ داد. کمیته انضباطی تیم شهید منصوری قرچک را به انجام اولین بازی خانگی بدون حضور تماشاگر و با توجه به سوابق قبلی به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
 به دلیل ترک زمین مسابقه در دقیقه 39 بازی توسط تیم ملی حفاری در حالیکه نتیجه سه بر صفر به سود تیم شهید منصوری قرچک بود و عدم توجه به توصیه های نماینده فدراسیون در جهت ادامه بازی، کمیته انضباطی باشگاه ملی حفاری را نتیجه این بازی را سه بر صفر به سود منصوری قرچک اعلام کرد و با توجه به ترک خود سرانه تیم ملی حفاری، این تیم را به پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
حسن شاکری، تدارکات تیم شهید منصوری قرچک به دلیل پرتاب بطری به زمین مسابقه  به چهار جلسه محرومیت و پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
محرومیت و جریمه بریا شمسایی
بازی تیم های تاسیسات دریایی و شهروند سازی روز سوم بهمن ماه برگزار شد و از سوی وحید شمسایی بازیکن تیم تاسیسات دریایی تخلفاتی مبنی بر فحاشی به بازیکن خودی که منجر به اخراجش شد، روی داد. وی به یک جلسه از همراهی تیم و حضور در مسابقات رسمی و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
جریمه نقدی برای تیم دبیری تبریز
دیدار دو تیم دبیری تبریز و گیتی پسند اصفهان از سری رقابتهای لیگ برتر فوتسال روز 27 دی ماه برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم دبیری تبریز فحاشی صورت گرفت. این تیم به یک جلسه محرومیت از برگزاری مسابقه به عنوان میزبان بدون حضور تماشاگر و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.