جریمه نقدی تیم های استقلال، تراکتورسازی و داماش
انضباطی

جریمه نقدی تیم های استقلال، تراکتورسازی و داماش

جریمه نقدی تیم های استقلال، تراکتورسازی و داماش

کمیته انضباطی از آخرین احکام و احضاریه های جدید خبر داد.

این احکام و احضاریه ها به شرح زیر است:

دومین جلسه رسیدگی به شکایت حسن اسلامی از باشگاه پیکان روز دوشنبه 4 دی ماه با حضور نمایندگان طرفین برگزار خواهد شد و لذا باید هر دو با مدارک و اسناد لازم در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حضور پیدا کنند. عدم حضور به منزله پذیرش شکایت تلقی و تصمیم لازم در این زمینه اتخاذ خواهد شد. در همین روز جلسه رسیدگی به شکایت میلاد ترابی از باشگاه ذوب آهن برگزار می شود که عدم حضور طرفین مانع از رسیدگی نیست.

همچنین جلسه رسیدگی به دعوی مطالبه وجه مهدی غفاری، کارگزار نقل و انتقالات فیفا از محمد رشید مظاهری بازیکن تیم فولاد خوزستان روز سه شنبه 19 دی ماه در کمیته انضباطی برگزار می شود. عدم حضور مانع از رسیدگی نیست.

پس از گزارش درگیری ها در دیدار تیم های ابومسلم مشهد و پیکان تهران از مسابقات جام حذفی در مشهد، به دلیل حرکات توپ جمع کن ها و سپس ورود آنها به داخل زمین و درگیری با بازیکنان تیم پیکان باعث اختلال در بازی شدند. به منظور رسیدگی به اتفاقات این بازی، روز سه شنبه 12 دی ماه 91 سرپرستان دو تیم به همراه نماینده تام الاختیار باشگاه ابومسلم در کمیته انضباطی باید حضور پیدا کنند. عدم حضور مدعوین مانع رسیدگی و اعمال تنبیهات انضباطی نسبت به متخلفان نخواهد بود.

احکامی درباره تراکتورسازی

سیاوش اکبرپور پس از درخواست مطالبه وجه از باشگاه تراکتورسازی، و جلسات رسیدگی به این پرونده، رای نهایی در این زمینه به این ترتیب صادر شد. باشگاه تراکتورسازی تبریز باید مبلغ یک صد و سی و شش میلیون و دویست و نوزده هزار و نهصد و هفتاد و شش تومان به انضمام هزینه دادرسی به میزان شش میلیون و سیصد هزار ریال و هزینه حق الوکاله وکیل طبق تعرفه قانونی در حق سیاوش اکبرپور پرداخت کند.

همچنین پس از شکایت امیرقلعه نویی از باشگاه تراکتورسازی حسب درخواست ارسالی به کمیته انضباطی با موضوع مطالبه وجه 350 میلیون  تومانی از مانده قراردادی که با باشگاه تراکتورسازی دارد، با بررسی قرارداد، متمم قرارداد، برگزاری جلسات، مختلف با حضور طرفین، نمایندگان و وکلایشان و ارائه توضیحات، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای را بدین گونه صادر کرده که با توجه به موارد ذکر شده متمم قرارداد داخلی که خواهان با استناد به آن درخواست رسیدگی کرده از نظر مقررات استنادی این کمیته منشا اثر نبوده، لذا فاقد اعتبار است و بنابراین درخواست سرمربی وقت تراکتورسازی که اقرار به دریافت وجوهی مازاد بر سقف تعیین شده و مرقوم در قرارداد رسمی دارد، رد می شود.

این رای در مهلت یک هفته با رعایت مقررات پس از رویت قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف است.

استقلال سه میلیون تومان جریمه شد

تیم استقلال در بازی مقابل داماش گیلان در هفته هفدهم لیگ برتر و بر اساس گزارش ناظر بازی و با توجه به عدم حضور این تیم در رشت به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی، تحقیقات کمیته انضباطی نشان می دهد که استقلال برای عدم حضور در رشت کار تعمدی انجام نداده است اما این باشگاه می توانست با توجه به اوضاع جوی تمهیداتی را به کار گیرد و پیش بینی هایی را انجام دهد. این باشگاه در این بخش کوتاهی کرده است. با توجه به برگزاری بازی در 24 ساعت بعد، کمیته انضباطی کوتاهی و مسامحه باشگاه استقلال را در جهت حضور به موقع در محل برگزاری بازی احراز و این باشگاه را به پرداخت مبلغ 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. این رای قطعی است.

جریمه استقلال و داماش

در بازی داماش و استقلال در 14 آذر91 در رشت، تماشاگران دو تیم تخلفاتی مرتکب شدند که بر این اساس داماش گیلان به برگزاری دو دیدار خانگی بدون حضور تماشاگران و به پرداخت مبلغ 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. استقلال هم به پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. آرای صادره قطعی هستند و درباره تیم داماش در احکام قبلی بارها و بارها به این تیم تذکرات لازم در خصوص کنترل تماشاگران داده شده بود.

استقلال اهواز تا اطلاع ثانوی از میزبانی محروم شد

پس از اتفاقات و درگیریهای دیدار تیم های استقلال اهواز و سنگ آهن بافق در رقابتهای لیگ یک در اهواز، تماشاگران اهوازی تخلفاتی مرتکب شدند که با توجه به داشتن سابقه قبلی، به پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و با صدور قرار دستور موقت تیم استقلال اهواز به عنوان میزبان بودن تماشاگر تا اطلاع ثانوی اعلام می شود. مدیر عامل باشگاه و سرپرست این تیم هم جهت ادای توضیحات روز دوشنبه 18 دی 91 در کمیته انضباطی حاضر شوند.

درباره نویسنده

هیئت فوتبال آذربایجانشرقی

افزودن نظر

برای نظر دادن به مطلب کلیک کنید