دور برگشت رقابت های لیگ یک فوتبال از جمعه آغاز می شود
اجرائی کشوری

دور برگشت رقابت های لیگ یک فوتبال از جمعه آغاز می شود

 

 

 

 

دور برگشت رقابت های لیگ یک فوتبال از جمعه آغاز می شود

دور برگشت رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های ایران از جمعه این هفته با انجام 14 بازی در دو گروه آغاز می شود.

دور برگشت رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های ایران از جمعه این هفته با انجام 14 بازی در دو گروه آغاز می شود.
در تعطیلات 20 روزه بین دو نیم فصل این رقابت ها، تیم های حاضر با تقویت پست های مختلف تیم خود را برای نیم فصل دوم آماده كرده اند و از روز جمعه این هفته برای كسب سهمیه لیگ برتری و یا ماندن در جریان رقابت ها، رو در روی حریفان قرار خواهند گرفت.
در گروه الف این رقابت ها كه با صدرنشینی گسترش فولاد تبریز در نیم فصل اول همراه شد، در هفته اول از دور برگشت، تیم صدرنشین برای حفظ این عنوان در گرگان به مصاف اتكا می رود.
باخت و یا تساوی گسترش فولاد در این بازی تغییری در رده بندی این تیم ایجاد می كند اما برای اینكه با خیالی آسوده به ادامه رقابت بپردازد باید سه امتیاز این بازی ها را از آن خود كند.
تیم دوم جدول یعنی الوند همدان كه تا هفته های پایانی دور رفت پابه پای گسترش فولاد حركت می كرد در آغاز دور برگشت پذیرای تیم ماشین سازی تبریز خواهد بود و برای كاهش اختلاف چهار امتیازی با تیم صدرنشین به سه امتیاز این بازی چشم دوخته است.
شاید حساس ترین بازی این گروه بین دو تیم نساجی مازندران و ابومسلم مشهد باشد چرا كه هر دو تیم می توانند در نیم فصل دوم به عنوان یكی از مدعیان خود را مطرح كنند.
نفت مسجد سلیمان دیگر تیمی كه می تواند در پایان رقابت ها خود را به عنوان یكی از تیم های صعود كننده معرفی كند در این هفته میهمان استقلال اهواز است و مس سرچشمه با شاهین در بوشهر دیدار می كند.
گل گهر سیرجان با شهرداری اراك و پارسه ایرانیان با سنگ آهن بافق دیگر دیدارهای این گروه در این هفته را برگزار می كنند.
اما در گروه ب كه استقلال خوزستان صدرنشین آن است و تیم ها از نظر امتیازی بسیار به هم نزدیكند تیم صدرنشین میهمان حفاری اهواز است و برتری در این بازی صدرنشینی این تیم را محكم می كند.
راهیان كرمانشاه تیم دوم این گروه با سایپا قائم شهر بازی دارد و با برتری در این بازی و شكست تیم صدرنشین، می تواند صدرنشین جدید این گروه باشد.
شهرداری تبریز كه برای بازگشت مجدد به لیگ برتر تلاش می كند با پاس همدان مصاف می دهد و با توجه به حضور كمالوند در هر دو تیم به عنوان سرمربی، بازی حساسیت خاصی به خود گرفته است.
مس رفسنجان با ایرانجوان بوشهر، فولاد یزد با یادآوران شلمچه، نیروی زمینی با برق شیراز و شهرداری یاسوج با شهرداری بندرعباس دیگر بازی های این هفته این گروه را برگزار می كنند.