جدال ماشین سازی، گهر زاگرس و پاس برای راهیابی به بازی پلی آف
اجرائی کشوری

جدال ماشین سازی، گهر زاگرس و پاس برای راهیابی به بازی پلی آف

جدال ماشین سازی، گهر زاگرس و پاس برای راهیابی به بازی پلی آف

هفته بیست و ششم و پایانی رقابت های لیگ یك در حالی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته دنبال می شود كه تكلیف گروه الف این رقابت ها مشخص شده اما در گروه ب سه تیم ماشین سازی، گهر زاگرس و پاس برای راهیابی به بازی پلی آف و مصاف با ایرانجوان بوشهر رو در روی حریفان قرار می گیرند.
در حالیكه تكلیف تیم های صعود كننده به لیگ برتر از دوگروه الف و ب مشخص شده و تیم های پیكان و آلومینیوم هرمزگان به طور مستقیم راهی این رقابت ها شده اند اما نبرد برای مشخص شدن چهره تیم سوم صعود كننده همچنان باقی است.
در گروه الف این رقابت ها، تیم ایرانجوان بوشهر با كسب 45 امتیاز حضور خود را در بازی پلی آف قطعی كرده و منتظر است تا با تیم دوم گروه ب كه یكی از سه تیم ماشین سازی، گهر زاگرس و پاس همدان خواهد بود برای راهیابی به لیگ برتر مصاف دهد.
در این میان تیم فوتبال ماشین سازی تبریز با 40 امتیاز و قرار گرفتن در رده دوم از شانس بیشتری برای حضور در بازی پلی آف برخوردار است و در هفته پایانی در یزد به مصاف تربیت این شهر می رود.
تربیت یزد كه در دیدار رفت در تبریز دو بر یك ماشین سازی را شكست داده با 29 امتیاز در معرض سقوط به لیگ دسته دو قرار دارد از این رو جدال دو تیم با دو انگیزه متفاوت، نوید از دیداری جذاب و دیدنی دارد.
اگر ماشین سازی بتواند با سه امتیاز از این بازی خارج شود به عنوان تیم دوم گروه ب به بازی پلی اف راه می یابد اما در صورت تساوی و یا باخت باید منتظر نتیجه بازی تیم های گهر زاگرس و پاس همدان با حریفان در هفته پایانی باشد.
اما گهر زاگرس كه با 39 امتیاز در رده سوم گروه ب قرار گرفته و اصلی ترین رقیب ماشین سازی برای حضور در بازی پلی آف است، برای حضور در این بازی باید برنده بازی با استقلال صنعتی در اهواز باشد.
تیم پاس نیز كه با 38 امتیاز در رتبه چهارم گروه ب جای دارد امیدوار است با برتری مقابل نیروی زمینی در تهران و شكست ماشین سازی و گهر زاگرس ، به عنوان تیم دوم از گروه خود راهی بازی پلی آف شود.
در سایر بازی های این گروه كه با طور همزمان و ساعت 16.30 روز پنجشنبه این هفته برگزار می شوند تیم های كاوه تهران با شهرداری یاسوج، آلومینیوم هرمزگان با نفت مسجد سلیمان، برق شیراز با گل گهر سیرجان و نساجی با شیرین فراز دیدار می كنند.
در دیدار های گروه الف نیز كه ساعت 16.30 روز چهارشنبه این هفته انجام می شوند و با برگزاری آنها چهره تیم های سقوط كننده به لیگ دسته دو مشخص خواهد شد گسترش فولاد تبریز با پیكان، ایران جوان با صنعت ساری، مس رفسنجان با سایپا شمال، استیل آذین با شهرداری اراك، اتكا گرگان با شهرداری بندر عباس ، پارسه با ابومسلم و فولاد یزد و پیام مخابرات به مصاف هم می روند.