هیئت فوتبال تبریز
اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه های کشور را از آن خود کرد

تراکتورسازی تبریز عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه های کشور را از آن خود کرد

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با غلبه بر مس کرمان عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه های کشورˈ شهدای خرمشهر ˈ را از آن خود کرد تا نخستین نماینده ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا لقب بگیرد.

دیدار پایانی جام حذفی فوتبال باشگاه های کشور عصر روز جمعه با قضاوت یدالله جهانبازی در ورزشگاه باهنر کرمان برگزار و در پایان تراکتورسازی به برتری یک بر صفر دست یافت.

سعید دقیقی تنها گل این دیدار را در دقیقه 51 به نام خود ثبت کرد.

دقیقی در دیدار نیمه پایانی برابر فولاد خورستان نیز تنها گل تراکتورسازی را به ثمر رسانده بود.

لوکا بوناچیچ برای این دیدار تیم مس کرمان را با ترکیب آرمان شهدادنژاد، مجتبی ترشیز، علیرضا ابراهیمی، شیث رضایی، فرهاد سالاری پور، پویا سیف پناهی، فرزاد حسین خانی، میلاد جهانی، احمد زنده روح، مصطفی شجاعی و لوسیانو ادینهو به میدان فرستاد.

تراکتورسازی تبریز نیز با هدایت تونی اولیویرا و با ترکیب حامد لک، میلاد فخرالدینی، مسعود ابراهیم زاده، محمد نصرتی، مرتضی اسدی، مهدی کیانی، مهدی کریمیان، علی کریمی، جواد کاظمیان، سعید دقیقی و کریم انصاری فرد کار خود را آغاز کرد.

درنیمه نخست این دیدار مس کرمان که از امتیاز میزبانی و حمایت همه جانبه هواداران خود سود می برد، عملکرد بهتری از خود نشان داد اما نتوانست از این برتری استفاده کند تا نیمه نخست با تساوی بدون گل همراه شود.

درآغاز نیمه دوم، بازیکنان تراکتورسازی با دوندگی بیشتر عملکرد بهتری را از خود نشان داده و در دقیقه 51 به گل دست یافتند.

حرکت کریم انصاری فرد و پاس این مهاجم توپ را به سعید دقیقی رساند تا این بازیکن با ضربه ای آرام دروازه مس کرمان را باز کند.

پس ازاین گل احمد حسن زاده به جای پویا سیف پناهی وارد میدان شد تا مس کرمان با 3 مهاجم برای جبران گل خورده تلاش کند.

بازیکنان مس کرمان که همچون نیمه نخست منظم بازی نمی کردند، برای جبران گل خورده شتاب زده عمل کرده و به ارسال های بلند روی آوردند که با خط دفاعی مستحکم تراکتورسازی تبریز روبرو شدند.

هرچند بوناچیچ درادامه تمام نیروهای تهاجمی خود را به زمین فرستاد، اما تونی نیز در طرف دیگر پیمپائو مهاجم برزیلی را به جای جواد کاظیمان وارد میدان کرد تا در ضد حملات خطرناک باشد و اجازه نفوذ را به مدافعان مس ندهد.

در نهایت تلاش میزبان برای جبران گل خورده ثمری نداشت و تراکتورسازی با برتری یک بر صفر به عنوان قهرمانی دست یافت و جام را به تبریز ببرد.