تساوی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران
اجرائی کشوری

تساوی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران

تساوی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران

از هفته چهاردهم لیگ برتر باشگاه های ایران دیدار تیم های فوتبال تراکتورسازی ایران و استقلال تهران عصر روز جمعه در استادیوم یادگار امام (ره) تبریز برگزار شد و دوتیم با حساب 2 – 2 مساوی شدند تا امتیازات این دیدار به نسبت برابر بین میزبان و میهمان تقسیم شود.

نیمه نخست این دیدار که قضاوت آن راعلیرضا فغانی با کمک های علی میرزابیگی و تورج عیوض محمدی برعهده داشتند، گلی در برنداشت و تنها خالد شفیعی از قاضی میدان کارت زرد گرفت.

با آغاز نیمه دوم در دقیقه 62 بر خلاف جریان بازی استقلال توسط آرش برهانی به گل برتری دست یافت و با دریافت این گل تراکتورسازان میزبان بر شدت حملات خود افزودند و 12 دقیقه بعد و در دقیقه 74 شاهین ثاقبی نتیجه را برابر کرد.

تراکتورسازی که بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده بود، در یکی از حملات تدارک دیده شده خود روی دروازه استقلال پایتخت توسط لوسیانو ادینهو در دقیقه 87 به گل برتری دست یافت تا این بازیکن همچنان با 10 گل زده بهترین گلزن لیگ برتر در انحصار خود داشته باشد.

بازی همچنان با برتری تیم تراکتورسازی ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 4+90 روی تعلل مدافعان تیم میزبان و تیزهوشی امیرحسین صادقی استقلال به گل تساوی دست یافت تا با دست خالی از تبریز نرود.

در این دیدار جاسم کرار بازیکن استقلال نیز به دلیل اعتراض بی مورد به قاضی میدان با کارت زرد فغانی جریمه شد.

تیم تراکتورسازی ایران با این تساوی با 28 امتیاز از 14 بازی همچنان به تنهایی بر صدر جدول رده بندی لیگ برتر تکیه زده است و استقلال با 24 امتیاز و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تیم نفت تهران به رده پنجم جدول سقوط کرد.

تیم تراکتورسازی در هفته پانزدهم و پایانی این پیکارها روز پنج شنبه بیست و نهم آبان ماه جاری در تهران میهمان نفت 24 امتیازی خواهد بود و استقلال نیز روز یک شنبه دوم آذرماه سال جاری در دربی تهران به مصاف پرسپولیس دیگر تیم تهرانی می رود.