تراکتورسازی تبریز در دور برگشت لیگ برتر فوتبال کشور میزبان پرسپولیس تهران
اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز در دور برگشت لیگ برتر فوتبال کشور میزبان پرسپولیس تهران

 

 

 

تراکتورسازی تبریز در دور برگشت لیگ برتر فوتبال کشور میزبان پرسپولیس تهران

تیم تراکتورسازی تبریز در دور برگشت لیگ برتر فوتبال کشور میزبان پرسپولیس تهران است.
در هفته نخست دور برگشت لیگ برتر فوتبال کشور ساعت 15 روز جمعه 8 آذرماه دو تیم همرنگ تراکتورسازی و پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام به مصاف هم خواهند رفت.
بازی رفت دو تیم در هفته نخست با یک گل به سود تیم پرسپولیس به پایان رسیده بود؛ این بازی برای تراکتورسازی جنبه تلافی دارد.
تراکتورسازی که پنج هفته متوالی در تبریز بازی دارد از امتیاز میزبانی در بازی اول مقابل استقلال سود نبرد و این دیدار با تساوی به اتمام رسید.
شاگردان مجید جلالی به شدت به دنبال پیروزی در 4 بازی بعدی خود در تبریز هستند تا به صدر جدول صعود کرده و چه بسا از سایر مدعیان نیز فاصله گیرند.
*عملکرد تراکتورسازی در نیم‌فصل
تیم تراکتورسازی تبریز در نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال کشور با 7 پیروزی، 6 تساوی، 2 شکست و 26 امتیاز در مکان سوم جدول به کار خود پایان داد.
تیم محبوب تبریز در دور رفت تنها با دو باخت کم‌ترین آمار شکست در لیگ برتر را به خود اختصاص داد.
تراکتورسازی تبریز مقابل تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان، سپاهان اصفهان، سایپای کرج، استقلال خوزستان، نفت تهران، صبای قم و راه‌آهن تهران به پیروزی رسیده است و برابر تیم‌های مس کرمان، فجر سپاسی شیراز، ملوان بندرانزلی، فولاد خوزستان، استقلال تهران و گسترش فولاد تبریز به تساوی دست یافته و از تیم‌های پرسپولیس تهران و داماش گیلان شکست خورد.
*جدال بهترین خط حمله با بهترین خط دفاع
تیم تراکتورسازی تبریز با 22 گل زده به همراه فولاد خوزستان بهترین خط حمله لیگ برتر را در پایان دور رفت به خود اختصاص داد.
تیم پرسپولیس در دور رفت تنها 13 بار موفق به گلزنی مقابل حریفان خود شد اما در نقطه مقابل تیم پرسپولیس تنها 6 گل دریافت کرده که بهترین عملکرد در بین خطوط دفاعی لیگ برتر است.
بهترین گلزن تراکتورسازی کریم انصاری‌فرد با 7 گل زده است که سال گذشته در تیم پرسپولیس بود؛ جالب اینکه بهترین گلزن پرسپولیس در نیم‌فصل نیز سید مهدی سید صالحی بود؛ وی نیز سال گذشته در تیم تراکتورسازی عضویت داشت.
*عملکرد پرسپولیس در نیم‌فصلرسپولیس تهران در نیم‌فصل نخست با 8 برد، 4 تساوی، 3 شکست و 27 امتیاز بدون در نظر گرفتن بازی عقب افتاده استقلال با ملوان صدرنشین نیم‌فصل است.
شاگردان دایی بهترین خط دفاع و بیشترین پیروزی را به خود اختصاص داده‌اند اما با 13 گل زده در 15 بازی، سومین خط ضعیف حمله لیگ برتر بعد از تیم‌های مس کرمان و فجر سپاسی هستند.
پرسپولیس در برابر تیم‌های تراکتورسازی تبریز، مس کرمان، ملوان بندرانزلی، فولاد خوزستان، گسترش فولاد تبریز، داماش گیلان، فجر سپاسی شیراز و راه‌آهن تهران به پیروزی دست یافته و برابر تیم‌های ذوب‌آهن، استقلال تهران، صبای قم و استقلال خوزستان مساوی کرده و از تیم‌های سایپا تهران، نفت تهران و سپاهان اصفهان شکست خورده است.