تساوی گسترش فولاد تبريز در اولین بازی خارج از خانه برابر تيم صبا
اجرائی کشوری

تساوی گسترش فولاد تبريز در اولین بازی خارج از خانه برابر تيم صبا

تساوی گسترش فولاد تبريز در اولین بازی خارج از خانه برابر تيم صبا

ديدار تيم هاي صباي قم و گسترش فولاد تبريز از چارچوب هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران در ديداري جذاب و پرگل با نتيجه تساوي خاتمه يافت تا گسترش فولاد تبريز در اولین بازی خارج از خانه در لیگ برتر با تساوی برابر تيم فوتبال صباي به کار خود پایان دهد.
در اين ديدار كه از ساعت ۱۹ و ۴۰ دقيقه عصرجمعه در استاديوم يادگار امام (ره) قم آغاز شد، دو تيم به نتيجه مساوي دو بر دو دست يافتند. 
در نيمه اول اين ديدار تيم گسترش فولاد روي اشتباه مدافعين و دروازه بان صباي قم در دقيقه سوم به گل دست يافت، در اين دقيقه از بازي پاس اشتباه رو به عقب مجيد هوتن مدافع صبا به دروازه بان تيمش در ميانه راه توسط ايمان موسوي ربوده شد و اين بازيكن دروازه خالي را باز کرد. 
پس از اين گل صباي قم سراسر حمله شد و چند موقعيت مناسب گلزني را با بي دقتي مهاجمان خود از دست داد و گسترش فولاد نيز با تكيه بر توان مهاجمين سرعتي خود چون سيد ايمان موسوي سعي بر ضد حمله داشت. 
ضد حملات تيم تبريزي در دقيقه ۲۸ جواب داد و اين تيم روي فرار سامان نريمان كه در موقعيتي تك به تك با مهرداد طهاسبي دروازه بان صبا قرار گرفت به گل دوم خود دست يافت. 
صباي قم تا پايان نيمه اول موفق شد يكي از گل هاي خورده را در دقيقه ۳۳ روي ارسال از جناح چپ مجيد هوتن و ضربه سر غلامرضا عنايتي جبران كند. 
در نيمه دوم صباي قم براي جبران گل عقب افتاده سراسر حمله شد و در دقيقه ۶۲ بازهم روي ضربه سر عنايتي به گل تساوي دست يافت. 
گسترش فولاد نيز مانند نيمه اول بر ضد حملات تكيه داشت و يكي دو موقعيت مناسب گلزني را بدست آورد. 
اين ديدار را جمشيد محمدي با كمك هاي مصطفي فراهاني و حسين طوماري سوت زد و در آن مهدي محمدي از صبا به همراه سعيد آقايي و امير تيزرو از گسترش فولاد كارت زرد گرفتند. 
مصطفي زماني به عنوان نماينده فدراسيون و ابراهيم ميرزابيگي به عنوان ناظر داوري در اين ديدار حضور يافته بودند. 
ديدار تيم هاي فوتبال صباي قم و گسترش فولاد تبريز در هفته پنجم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران كه جمعه شب در ورزشگاه يادگار امام (ره) شهر قم با نتيجه تساوي ۲ بر ۲ خاتمه يافت، با حاشيه هايي نيز همراه بود.
وجوديكه زمان شروع بازي ساعت ۱۹ و ۴۵ دقيقه اعلام شده بود اما بازي پنج دقيقه زودتر از موعد شروع شد. 
– در دقيقه ۱۹ اين بازي، بازيكن تيم گسترش فولاد تبريز به دليل مصدوميت، داخل محوطه جريمه خودي به زمين افتاد اما همبازي هاي او بي توجه به مصدوميتش اقدام به ضد حمله كردند و مدافع صبا نيز موفق شد توپ را از حريف بگيرد و موقعيتي خطرناك را روي دروازه گسترش فولاد ايجاد كند. 
– در نيمه نخست اين بازي، نادر فرياد شيران مربي تيم صباي قم به وقت كشي بازيكنان تبريزي اعتراض كرد. وقت كشي بازيكنان گسترش فولاد تبريز در دقايق تلف شده نيمه دوم نيز باعث اعتراض مربيان و بازيكنان تيم صباي قم شد. 
– نزديك به ۲۰۰ تماشاگر از اين ديدار ديدن كردند كه در اين بين حدود ۳۰ هوادار گسترش فولاد تبريز نيز حضور داشتند. 
– با توجه به مصدوميت مرتضي كاشي و حضور نداشتن وي در ديدار جمعه شب، محسن بيات بازوبند كاپيتاني را به دست خود بسته بود. 
– معيوب بودن تابلوي الكترونيكي تعويض باعث شده بود داور چهارم، تعويض ها را با يك تابلوي دستي و غيرالكترونيكي انجام دهد. 
– رضا عنايتي با دو بار گلزني در اين ديدار، با چهار گل زده در صدر جدول گلزنان ليگ برتر فوتبال قرار گرفت. 
– در بين دو نيمه اين بازي از تعدادي از جانبازان تجليل شد. 
– اين ديدار در هوايي صاف و بدون وزش باد و در دماي ۳۷ درجه بالاي صفر برگزار شد.