مصاف تیم های رده سوم لیگ های ایران و عربستان در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا
اجرائی کشوری

مصاف تیم های رده سوم لیگ های ایران و عربستان در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا

 

 

 

مصاف تیم های رده سوم لیگ های ایران و عربستان در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا

تیم های فوتبال تراکتورسازی ایران و الشباب عربستان که به ترتیب در رده های سوم لیگ های برتر و حرفه ای دو کشور قرار دارند، در هفته سوم از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا در ریاض رو در روی هم قرار می گیرند.
این دو تیم که پس از دو بازی از مرحله گروهی این رقابت ها، با کسب یک برد و یک تساوی و چهار امتیاز در رده های اول و دوم گروه A قرار گرفته اند با اندیشه صدرنشینی در گروه به مصاف هم می روند.
تراکتورسازی ایران که به دلیل گل زده بیشتر نسبت به الشباب عربستان در صدر این گروه جا گرفته در صورت کسب تساوی نیز به صدرنشینی خود در ادامه این رقابت ها تداوم خواهد بخشید اما الشباب برای صدرنشینی باید مقابل تراکتورسازی به برتری برسد.

باخت الشباب در این بازی و برتری یکی از تیم های الجیش و الجزیره در مصاف این دو تیم باهم، امکان افتادن تیم عربستانی به رده سوم را نیز در پی دارد از این رو این دیدار برای الشباب به مراتب حساس تر از تراکتورسازی است.

وضعیت دو تیم در لیگ های برتر و حرفه ای ایران و عربستان از نظر رده بندی جدولی مشابه هم بوده و تراکتور سازی با 58 امتیاز از 31 بازی و الشباب با 47 امتیاز از 23 بازی در رده های سوم رقابت های قرار دارند.

دو تیم در آخرین مصاف خود قبل از این بازی مقابل حریفان با نتیجه مشابه دو بر یک به برتری رسیده اند و الشباب در خانه خود التعاون را برده و تراکتورسازی نیز با همین نتیجه داماش را در خارج از خانه مغلوب ساخته است.

ویژگی مشترک بعدی دو تیم قرار گرفتن گلزن های آنها در رده دوم جدول آقای گلی لیگ های ایران و عربستان است به طوری که سیدمهدی سید صالحی با 14 گل از تراکتورسازی و ˈسباستینˈ آرژانتینی با 16 گل از الشباب در رده های دوم بهترین گلزنان دو لیگ قرار دارند اما سید صالحی در لیگ قهرمانان عملکرد بهتری داشته و با زدن دو گل در صدر بهترین های لیگ آسیا ایستاده است.

تراکتورسازی در دو بازی گذشته خود در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا در هفته اول در مقابل الجزیره امارات در تبریز با نتیجه سه بر یک پیروز و در هفته دوم و در دوحه با تساوی پرگل سه بر سه مقابل الجیش متوقف شد، در حالی که اگر این تیم از تجربه کافی در لیگ قهرمانان برخوردار بود به راحتی می توانست برنده این بازی باشد.

الشباب حریف تراکتورسازی در هفته سوم نیز در هفته اول با نتیجه دو بر صفر الجیش را در خانه برد و همانند تراکتورسازی در هفته دوم مقابل الجزیره در خارج از خانه تن به تساوی یک بر یک داد.

دیدار این دو تیم ساعت 21.35 سه شنبه سیزدهم فروردین در ورزشگاه 67 هزار نفر ˈملک فهدˈ ریاض برگزار می شود.

دیدار برگشت این دو تیم بیست و یکم فروردین در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز انجام خواهد شد.