پنجشنبه
۲ شهریور ۱۳۹۶
آمار بازدید سایت
تعداد کاربران آنلاین : 120
بازدید ماه قبل : 206724
بازدید دیروز : 6067
بازدید امروز : 4814
بازدید کل : 12455359

کمیته اجرائی کشوری

قلعه‌نویی با برد به استقبال استقلال رفت

تیم تراکتورسازی تبریز در مشهد برابر پدیده این شهر قرار گرفت و در یک پیکار سخت و نفس‌گیر موفق شد میزبانش را با یک گل شکست دهد.این برد شیرینی دوچندانی داشت چراکه سرخ‌پوشان فوتبال تبریز در روزی که 4 یار کلیدی خود را به همراه نداشتند، چندین طلسم را یکجا باطل کرده و با کسب 3 امتیاز و با صعود موقت به رده دوم جدول، به استقبال دیدار حساس و سرنوشت‌ساز با استقلال تهران رفتند.

پایان ناکامی‌ها و شایعات!

تراکتورسازان در شرایطی مقابل پدیده به پیروزی رسیدند که هرگز در طول دیدارهای مستقیم خود با این تیم مشهدی در رقابت‌های رسمی موفق به انجام آن نشده بودند؛ این تیم طی 5 بازی لیگ برتری خود برابر نماینده سرسخت مشهد تنها یک امتیاز کسب کرده بود که آن هم به دیدار رفت دو تیم در تبریز برمی‌گشت.

از سویی یاران قلعه‌نویی پس از 4 بازی که رنگ برد را در لیگ شانزدهم ندیده بودند و شایعات زیادی نیز درباره احتمال تغییر کادر فنی سرخ‌پوشان منتشر شده بود، این پیروزی شیرین را کسب کردند تا هم به ناکامی‌های اخیر پایان دهند و هم خط بطلانی بر روی شایعات کشیده باشند.

تراکتور همچنان بهترین تیم خارج از خانه

سرخ‌پوشان دیار آذربایجان که بیشترین امتیازات این فصل خود را در دیدارهای خارج از خانه کسب کرده‌اند، هر چند در دور برگشت دو شکست تلخ خود را در این بازی‌ها تجربه کردند، اما برد روز گذشته کمک کرد تا آنها به روند خوب خود بازگردند.

این قدرت‌نمایی وقتی جالب به نظر می‌رسد که نماینده تبریز در 14 بازی خارج از خانه فصل جاری خود 33 امتیاز کسب کرده و این درحالی است که تنها 17 امتیاز ره‌آورد آنها از 13 بازی خانگی بوده است و به عبارتی ساده‌تر می‌توان گفت یکی از دلایل دور افتادن سرخ‌ها از صدر جدول همین نتایج دور از انتظار در بازی‌هایی بود که این تیم در تبریز برگزار کرد.

بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا

نکته مهم برتری دیروز تراکتورسازی، بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا پس از یک فصل غیبت در این مسابقات بود. یاران قلعه‌نویی که برای کسب مجوز حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا تنها نیاز به 2 امتیاز از 4 بازی باقی مانده خود داشتند، با 3 امتیاز روز گذشته این امر را نیز محقق کردند.

البته تیم محبوب دیار آذربایجان برای صعود مستقیم به دور گروهی مسابقات یا باید لیگ را با نائب قهرمانی به پایان برساند و یا باید در جام حذفی که به فینال این مسابقات صعود کرده‌اند و اتفاقاً پس از پایان لیگ شانزدهم نیز برگزار خواهد شد، عنوان قهرمانی را از آنِ خود کنند.