اخبار ویژه تصویری اسلایدی جوانان روابط عمومی ریاست

با تصمیم هیات فوتبال استان؛ زمین چمن رایگان در اختيار مدارس فوتبال قرار می گیرد

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی، همایش مدیران مدارس فوتبال استان آذربایجان شرقی بعد از ظهر روز چهارشنبه نهم خرداد ماه در سالن همایش های هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی و با استقبال چشمگیر مدیران مدارس فوتبال استان برگزار شد. در این همایش یک موضوع بسیار مهم مورد بررسی قرار گرفت که طبق آن جهت حمایت از مدارس فوتبال تبریز، با هماهنگی کمیته محلات، زمین های چمن مصنوعی به صورت رایگان در اختیار مدارس فوتبال قرار خواهد گرفت.

تصمیم فوق که با تایید مستقیم از سوی جواد ششگلانی، رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی اتخاذ و مورد تصویب قرار گرفته در راستای حمایت از مقوله مهم استعدادیابی و ورزش همگانی است. به این ترتیب مدارس فوتبالی که مورد تایید رسمی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران هستند در ترم تابستان پیش رو می توانند از این امتیاز ویژه بهره مند شوند. از جمله مزایای این موضوع می توان به پررنگ تر شدن فعالیت مدارس فوتبال با مجوز رسمی و تحت نظارت هیات فوتبال و فدارسیون فوتبال اشاره کرد. این موضوع مهم می تواند مشکلات و معضلاتی که گریبان فوتبال پایه در کشور را گرفته تا حد زیادی کاهش دهد. از سویی دیگر بسیاری از استعدادهایی که توان مالی پایینی دارند نیز خواهند توانست پا به پای سایرین مورد آموزش قرار گرفته و در آینده به فوتبال حرفه ای استان و در نهایت کشور تزریق شوند.

لازم به ذکر است که طرح در اختیار گذاشتن زمین های چمن مصنوعی به صورت رایگان به مدارس فوتبال استان از تابستان سال جاری آغاز خواهد شد. هیات فوتبال استان در کنار این موضوع با برگزاری دوره های آموزشی متعدد در زمینه استعدادیابی، سعی در هر چه علمی و عملی تر کردن این مقوله مهم دارد تا بار دیگر همانند سالیان گذشته در بین برترین های فوتبال پایه در کشور قرار بگیرد.