اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز با برتری قاطع 4 بر یک مقابل استقلال تهران در آستانه قهرمانی قرار گرفت.

 

 

 

از هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران تیم‌های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز از ساعت 18 همزمان با سایر دیدارهای این هفته در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که تراکتورسازی مهمان با هت تریک سامان نریمان جهان 4 بر یک مقابل میزبان پایتخت نشین به برتری رسیده و ضمن قرار گرفتن در آستانه قهرمانی، همچون فصل گذشته مانع از آسیایی شدن استقلال شد.

در این دیدار تراکتورسازی صدرنشین موفق شد با نتیجه 4 بر یک استقلال را شکست داده و جمع امتیازات خود را به عدد 57 برساند.

شاگردان تونی اولیورا با کسب این پیروزی با تفاضل گل بیشتر نسبت به نفت تهران صدرنشین هستند و امید اول قهرمانی محسوب می شوند.

تیم های تراکتورسازی و نفت تهران در هفته سی ام و پایانی لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام (ره) به مصاف هم می روند تا سرنوشت قهرمانی را مشخص کنند.

استقلال تهران نیز با قبول هشتیم شکست فصل خود 47 امتیازی باقی ماند و به طور کامل شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد. 

در دقیقه 15 دیدار امروز استقلال و تراکتورسازی، لوسیانو ادینیو با پاسی مناسب سامان نریمان جهان را صاحب توپ کرد که این هافبک تکنیکی با ضربه ای از پشت محوطه جریمه تور دروازه استقلال را به لرزه درآورد.

در دقیقه 31 ضربه از راه دور هاشم بیک زاده با واکنش عجیب و ضعیف حامد لک روبرو شد و امید ابراهیمی به راحتی گل تساوی استقلال را به ثمر رساند.

پس از این گل خسرو حیدری به جای بهنام برزای به میدان آمد تا با تجربه خود، کمکی برای آبی پوشان باشد. 

در دقیقه 45 و درحالیکه به نظر می رسید دو تیم به تساوی راضی هستند پاس در عمق نریمان جهان به لوسیانو ادینیو رسید که این مهاجم برزیلی به راحتی دروازه استقلال را گشود.

در آغاز نیمه دوم، امیر قلعه نویی آرش برهانی را جایگزین محسن کریمی کرد تا برای جبران گل با مهاجمان بیشتری حمله کند.

در دقیقه 56 همکاری لوسیانو ادینیو و سامان نرمیان جهان برای سومین بار در این دیدار دروازه استقلال را فرو ریخت. در این دقیقه ارسال ادینیو در داخل محوطه جریمه به نریمان جهان رسید تا این بازیکن ریزنقش با ضربه سر گلزنی کند.

پس از گل سوم، بازیکنان تراکتورسازی با احتیاط بیشتری به بازی ادامه داده و استقلال تهران هم طابق انتظار به ارسال های بلند روی آورد.

در دقیقه 88، سامان نریمان جهان با حرکتی انفرادی چند مدافع استقلال را از پیش روی برداشت و با ضربه ای تماشایی، سومین گل خود و چهارمین گل تیمش را به ارمغان آورد.

با این اوصاف استقلال تهران یکی از سنگین ترین شکست های فصل های خود را تجربه کرد و سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد.

استقلال در این دیدار با ترکیب، محسن فروزان، امیرحسین صادقی، هرائر مگویان، هاشم بیک زاده(یعقوب کریمی)، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، جاسم کرار، بهنام برزای(خسرو حیدری)، محسن کریمی(آرش برهانی)، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی به میدان رفت.

برای تراکتورسازی نیز، حامد لک، میرهانی هاشمی(سعید آقایی)، خالد شفیعی، فریرا دو سانتوس، محمد ایرانپوریان، احمد امیرکامدار(مهدی کیانی)، آندرانیک تیموریان، فرید کریمی، فرشاد احمدزاده، سامان نریمان جهان و لوسیانو ادینیو(مهرداد بایرامی) بازی کردند.