جوانان روابط عمومی ریاست

تجلیل از هیات فوتبال استان در سمینار بررسی عملکرد مراکز آموزش بازیکنان نخبه

از هیات فوتبال استان در سمینار بررسی عملکرد مراکز آموزش بازیکنان نخبه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سمینار بررسی عملکرد مراکز آموزش بازیکنان نخبه در مناطق 9 گانه با حضور مسئولین مناطق 9 گانه ، فریدون معینی، علی طهماسبی زاده، بهزاد آزاد، حسین مرادی در مرکز ملی فوتبال از صبح امروز آغاز شد که محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال با حضور در این نشست دقایقی را با اعضا به گفتگو پرداخت.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای مسئولین مناطق 9 گانه در بخش استعدادیابی گفت:

همانطور که می دانید عملکرد مطلوب تیم ملی فوتبال در جام جهانی و میدان دادن به بازیکنان نخبه و جوان رخ داد. معتقدیم که فوتبال ایران پهناور بر پایه استعدادها همچنان در صدر آسیا است و این امر نشان از فوتبال استعداد محور در کشور می دهد. فوتبال ایران نه تنها امکانات محور نبوده و با داشته های خود توانسته در جهان عملکرد مناسبی را از خود به جای بگذارد.

وی در ادامه بیان کرد:

زمانی که در ترکیه با مسئولین این فدراسیون نشستهای مختلفی را برگزار کردیم، متوجه شدیم پولی که از حق پخش تلویزیونی به این فدراسیون ترزیق می شود، باعث شده تا فوتبال کشور ترکیه متحول شود و این در حالی است که فوتبال ایران از حیاتی ترین و اصلی ترین حق خود که همانا حق پخش تلویزیونی است، محروم است. این اتفاق ظلم بزرگی برای استعدادها، استعدادشناس ها و استعدادپرور ها است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پایان گفت:

فوتبال استعداد محور ایران تحت نظر دانش و برنامه قوی کادر فنی تیم ملی فوتبال بالنده شد و در جهان نمود پیدا کرد. بر همین اساس بحث استعدادیابی، پرورش استعدادها نیز بسیار برای ما حیاتی است و ضرورت دارد تمامی بخش ها برای پرورش و رشد استعدادها تلاش خود را به کار گیرند تا فوتبال کشور بیش از پیش موفق تر از گذشته باشد.

لازم به ذکر است که آقایان علی داداشیان، رئیس استعدادیابی منطقه 8 کشور و صادق پورحسین، سرمربی ملی استعدادیابی منطقه 8 کشور در این جلسه حضور داشتند. همچنین بر اساس گزارش سه ماهه عملکرد طرح رئیس کمیته جوانان و مدیر استعدادیابی فدراسیون فوتبال بر اساس ارزیابی فنی واجرایی سه مرحله اردو -منطقه 8 کشور به میزبانی تبریز به عنوان سطح عالی و برتر اعلام شد.