دسته‌بندی نشده روابط عمومی

فلاحت زاده: تاوان بازی دادن به جوانان را هم باید بدهیم

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی و به نقل از روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز، فرشاد فلاحت‌ زاده در نشست خبری قبل از بازی مقابل سایپا از سری رقابت های هفته چهاردهم لیگ برتر با تاکید بر اینکه باید سه امتیاز بازی با سایپا را بگیریم، اظهار داشت: “خوشبختانه چند بازیکن مصدوم برگشته اند و دنبال استفاده از تجربیات آنها هستیم.”

مربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز با اشاره به اینکه نقاط ضعفی که در بازی‌های گذشته داشتیم را حل کردیم، بیان داشت: “تیم مان جوان است و ما تاوان بازی دادن به جوانان را هم باید بدهیم و همیشه نمی‌توانیم از آنها استفاده بهینه داشته باشیم.”

فلاحت زاده با بیان اینکه تیم‌های تحت هدایت علی دایی فوتبال هجومی و قوی‌ ارائه می‌دهند، افزود: “نبودن او در کنار خط موردی است که باید از آن استفاده کنیم. آنها قلی‌زاده را ندارند که بازیکن تاثیرگذاری است.”

وی ادامه داد: “سایپا در چند هفته اخیر خیلی خوب ظاهر شده و تیمی است که هجومی بازی می‌کند. در بازی فردا نباید تحت هیچ شرایطی گل بخوریم تا بتوانیم در ضد حمله با نفراتی که داریم بازی خوبی انجام داده و سه امتیاز را بگیریم. آندو و رضا خالقی‌فر رسیده‌اند و مشکلی برای بازی ندارند، اما نقی‌زاده و امین خطیبی مصدوم هستند.”

مربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز با اشاره به فرصت‌سوزی بازیکنان این تیم مقابل استقلال، خاطرنشان کرد: “بازیکنان ما دیر به تهران رسیدند و استراحت لازم را نداشتند. اگر ورزشگاه پر از تماشاگر بود، وضعیت به نفع ما می‌شد تا استقلال. اگر تماشاگران بودند، فشار جو علیه استقلال بود. بازیکنان ما هم انگیزه را داشتند که مقابل هواداران خوب بازی کنند.”

فلاحت زاده در ادامه اظهاراتش اضافه کرد: “در نیمه اول آن بازی دو فرصت داشتیم که اگر از آنها استفاده می‌کردیم، با دو گل زده به رختکن می‌رفتیم. در نیمه دوم شرایط به نفع ما جلو می‌رفت. راه نفوذ استقلال را هم می‌توانستیم به خوبی ببندیم، اما پس از دقیقه ۷۰ بازیکنان از لحاظ بدنی کم آوردند.”

فرشاد فلاحت‌زاده درخصوص پیش‌بینی‌اش از جایگاه گسترش فولاد در پایان فصل، خاطرنشان کرد: “تا پایان نیم‌فصل دو بازی داریم که باید از بازی فردا با سایپا تمام امتیازات و در بازی با پدیده هم بهترین امتیاز ممکن را بگیریم و مشکلات را برطرف کنیم. در نقل‌وانتقالات هم باید نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم. فکر می‌کنم در پایان لیگ جزو ۶، ۵ تیم بالای جدول قرار بگیریم.”

مربی تیم فوتبال گسترش فولاد با ابراز امیدواری نسبت به حضور هواداران و حمایت از نماینده فوتبال تبریز در لیگ برتر، یادآور شد: “زمانی که ما برای بازی با تیم های تبریزی می آمدیم، همیشه از حضور در تبریز ترس داشتیم. هواداران تیم‌های ماشین‌سازی و تراکتورسازی که وقتی به ورزشگاه می‌آمدند، تمرکز ما را می‌گرفتند.”

وی در ادامه تصریح کرد: “وقتی توپ دست ما بود، اصلاً «هُل» می‌شدیم و توپ را به تیم میزبان می‌دادیم. این مسئله شرایط را برای تیم‌هایی که به اینجا می‌آمدند، سخت می‌کرد. من تعجب می‌کنم که گسترش فولاد با این تیم خوب، تماشاگر ندارد. تماشاگران باید بیشتر به ورزشگاه بیایند. تماشاگران از بازی قبلی ما خوب استفاده کردند، اما ورزشگاه باید پُر شود. ما از شرایط میزبانی استفاده کنیم، تیم‌های میهمان بدون هیچ استرس و ترسی می‌آیند اینجا بازی می‌کنند، می‌روند و هیچ فشاری نمی‌بینند که این ظلم است.”

فرشادفلاحت زاده در پایان اظهاراتش، ابراز داشت: “امیدوارم هواداران از تیم‌های‌شان حمایت کنند، مخصوصاً گسترش فولاد که بازیکنان جوانی دارد. این جوانان می‌توانند جا پای بازیکنان بزرگی مانند باقری‌ها، خطیبی‌ها و دین‌محمدی‌ها بگذارند. یک زمان اکثراً تیم ملی تبریزی بودند.”

شایان ذکر است، تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز، فردا – پنج شنبه ۹ آذر – از ساعت ۱۴:۱۵ در ورزشگاه اختصاصی خود میزبان سایپا خواهد بود.