اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز 2 – الاهلی امارات 3

در چارچوب هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و از گروه D، تیم‌های الاهلی امارات و تراکتورسازی از ساعت 20 سه شنبه در ورزشگاه آل راشد دبی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری 3 بر 2 تیم میزبان خاتمه یافت.

این دیدار با توجه به حذف زودهنگام تراکتورسازان برای این تیم جنبه تشریفاتی و حیثیتی داشت و به همین دلیل نیز این تیم با ترکیبی از بازیکنان ذخیره و اصلی خود پا به این دبدار گذاشت. اما بر خلاف تراکتور، تیم میزبان در صورت برتری در این دیدار می‌توانست به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند که در پایان نیز این اتفاق رخ داد.

در نیمه نخست علیرغم برتری نسبی تیم میزبان این تراکتورسازی بود که در دقیقه 21 توسط مهرداد بایرامی به گل رسید. حرکت عرضی احمد کامدار و ضربه این بازیکن با برخورد به مدافع الاهلی در نزدیکی نقطه پنالتی به مهرداد بایرامی رسید و این بازیکن نیز در موقعیتی بسیار مناسب دروازه تیم میزبان را فرو ریخت تا شاگردان اولیویرا با همین تک گل در نیمه اول برنده به رختکن بروند.

با شروع نیمه دوم الاهلی کار را هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما در رسیدن به گل ناکام ماند تا اینکه در دقیقه 58 پاس عرضی بازیکنان الاهلی در دهانه دروازه به اورتون ریبیرو برزیلی رسید و این بازیکن نیز درحالی که با دروازه خالی تراکتور روبرو بود به راحتی گل تساوی را به ثمر رساند.

در ادامه الاهلی برای رسیدن به گل برتری تلاش زیادی انجام داد اما بازهم این تراکتورسازی بود که با تیزهوشی و توپ گیری مهرداد بایرامی در محوطه جریمه الاهلی صاحب موقعیت شد و پاس عرضی این بازیکن با ضربه دیدنی سامان نریمان جهان پس از برخورد به تیرک عمودی دروازه الاهلی وارد دروازه این تیم شد تا بازهم تراکتورسازی با نتیجه 2 بر یک از میزبان خود پیش بیافتد.

الاهلی که پس از گل نریمان جهان چیزی برای از دست دادن نداشت به شدت حملات خود افزود و موفق شد دو بار به ترتیب در دقایق 78 و 89 دروازه تراکتور را باز کرده و نتیجه را به سود خود تغییر دهد. هردوگل این تیم به شکلی مشابه و با سانتر از سمت راست دفاعی تراکتورسازان و درحالی که احمد خلیل در درون محوطه جریمه از سوی مدافعان تراکتور یارگیری نشده بود، با ضربه سر این بازیکن وارد دروازه اندوی شد.

تلاش شاگردان اولیویرا برای جبران نتیجه در دقایق اندک باقی مانده بی ثمر ماند و این دیدار در نهایت با برتری 3 بر 2 تیم الاهلی امارات به پایان رسید و این تیم توانست شکست دور رفت در تبریز را جبران کند.

قضاوت این دیدار بر عهده ناگور امین بن نور محمد از مالزی بود که در طول بازی 3 بار دست به جیب شده و عیسی اندوی، احمد کامدار و محمد ایرانپوریان را از تراکتورسازی با کارت زرد خود جریمه کرد.

با این نتیجه الاهلی امارات 8 امتیازی شده و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود کرد و تراکتورسازی نیز با 4 امتیاز همچون دو دوره گذشته با قرار گرفتن در رده چهارم گروه به کار خود پایان داد.

ترکیب تراکتورسازی: عیسی اندوی، شهریار شیروند (44 قریشی)، خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، محمد ایرانپوریان، احمد کامدار، شاهین ثاقبی، پوررحمت‌الله، مهرداد بایرامی (75 محسن دلیر)،‌ فرید کریمی و سامان نریمان جهان.

در دیگر دیدار این گروه که به صورت همزمان با دیدار الاهلی امارات و تراکتورسازی برگزار شد تیم‌های نسف قارشی ازبکستان و الاهلی عربستان در شهر نسف به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان به تساوی بدون گل انجامید تا با این نتیجه الاهلی عربستان 12 امتیازی شده و مقتدارنه به عنوان تیم نخست گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی شود و تیم نسف قارشی نیز با 8 امتیاز و با توجه به قانون بازی رو در رو پایین‌تر از الاهلی امارات در رده سوم قرار گرفته و از دور رقابت‌ها کنار برود.