اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز 1 – نسف قارشی ازبکستان 2

در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دو تیم تراکتورسازی تبریز و نسف قارشی ازبکستان از ساعت 18 روز سه شنبه در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری 2 بر یک تیم مهمان خاتمه یافت تا تراکتورسازی برای سومین بار پیاپی حذفی تلخ از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

در این دیدار تراکتورسازی که در میان تعجب همگان با ترکیبی بدون ادینیو و آندرانیک تیموریان پا به این دیدار گذاشته بود اما با این وجود در نیمه اول حاکم مطلق توپ و میدان بود و حتی 3 بار توسط بایرامی، نریمان جهان و میرهانی هاشمی تیرک دروازه حریف را به لرزه درآورد اما از رسیدن به گل در این نیمه ناکام ماند تا بدین ترتیب در پایان نیمه نخست دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

در نیمه دوم نیز تراکتورسازی کار را بهتر آغاز کرد و درحالی که 7 دقیقه از این نیمه سپری شده بود روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید. مهدی کیانی کاپیتان تراکتورسازان با یک ضربه کات دار زیبا دروازه نسف را فرو ریخت تا ورزشگاه غرق در شور و شادی شود

پس از این گل بازی متعادل شد و نسف قارشی برای جبران نتیجه از لاک دفاعی خارج شد. درحالی که بازی متعادلی در جریان بود این تیم مهمان بود که در دقیقه 59 روی یک ریباند به گل تساوی رسید. ضربه بازیکنان این تیم با دفع ناقص حامد لک در جلوی آرتور گئورکیان افتاد و این مهاجم فرصت طلب نیز با یک ضربه سر توپ را از بغل دستان لک به تور دروازه تراکتورسازی چسباند تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

تراکتورسازان که پیروزی را از دست رفته می‌دیدند، نتوانستند بازی نیمه اول خود را در این نیمه به نمایش بگذارند و در دقیقه 71 بازهم این تیم نسف قارشی بود که روی یک کرنر گل برتری را به ثمر رساند. بازهم آتور گئوریکان در متن این گل قرار داشت و موفق شد از روی ضربه کرنر بصورت مستقیم دروازه لک را باز کند تا در عین ناباوری تیم ازبک همچون دیدار رفت باخت یک بر صفر را با نتیجه 2 بر یک عوض کند.

بدین ترتیب تراکتورسازی با این شکست خانگی به سرنوشت 2 دوره گذشته دچار شده و در فاصله یک هفته مانده به پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها از دور مسابقات کنار رفت.

داور سنگاپوری کار قضاوت این دیدار را بر عهده داشت که در این بازی به سایفی‌یف (36) از نسف و مهدی کیانی (45) و میر هانی هاشمی (69) از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

تراکتورسازی تبریز در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، 15 اردیبهشت ماه جاری به مصاف الاهلی امارات می رود. 

تراکتورسازی تبریز: حامد لک، حبیب گردانی، خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، سعید آقایی (67 فرید بهزادی کریمی)، مهدی کیانی، شاهین ثاقبی، محمد پوررحمت الله (75 ادینهو)، احمد امیرکامدار (60 تیموریان)، سامان نریمان جهان و مهرداد بایرامی
سرمربی: تونی اولیویرا

نسف قارشی: الدوربک سویونوف، مقصود کریم اوف، ایلخوم شوموودوف، روک روی،آرتور گورکیان، ارکین بایدولائف، شوهرو گادوئف (65 یونس اف)، اعظم اف (22 بخروم)، حمزه کریم اوف، اوبیلجون همروبه کوف، فروخ سایفی یف
سرمربی: بردیف