اجرائی کشوری

پدیده مشهد 1 – تراکتورسازی تبریز 0

از هفته چهارم لیگ برتر فوتبال کشورمان تیم‌های پدیده مشهد و تراکتورسازی تبریز از ساعت 17:30 روز جمعه در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد به مصاف هم رفتند که تیم میزبان با گل دقایق پایانی محسن یوسفی با نتیجه یک بر صفر در این دیدار پیروز شد تا همچون فصل گذشته اولین شکست فصل سرخ پوشان آذربایجان را رقم بزند.

در نیمه اول این دیدار پدیده تیم برتر میدان بود اما موقعیت‌های این تیم توسط اخباری مهار شد و در سمت مقابل نیز شاگردان تونی روی ضد حملات نتوانستند کاری از پیش ببرند و در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید و دو تیم روانه رختکن شدند.

اما در نیمه دوم تراکتورسازی کار را طوفانی آغاز کرد و در همان 10 دقیقه نخست بازی می‌توانست به گل برسد اما ضربات سروش رفیعی و نریمان جهان به شکل خطرناکی از کنار دروازه روشنگر به بیرون رفت تا سرخ پوشان تبریز از رسیدن به گل ناکام بمانند.

در ادامه پدیده حملات خطرناکی را روی دروازه تراکتورسازی خلق کرد از جمله ضربه یونس شاکری که در دقیقه 71 به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

حملات خطرناک تیم میزبان در دقیقه 87 نتیجه داد و محسن یوسفی که تازه به میدان آمده بود، در موقعیتی تک به تک توپ را از کنار دستان اخباری وارد دروازه تراکتورسازی کرد تا این بازیکن به تعویض طلایی این دیدار مبدل شده و پدیده یک بر صفر پیش بیافتد.

در دقایق باقی مانده خالد شفیعی نیز از بازی اخراج شد و شاگردان تونی با ده بازیکن نتوانستند گل خورده را جبران کنند و در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان مهاجری به پایان رسید.

بدین ترتیب پدیده با این پیروزی توانست روند صد در صدی پیروزی مقابل تیم‌های تبریزی را ادامه داده و همچنان گربه سیاه فوتبال تبریز باقی بماند.

کار قضاوت این دیدار بر عهده موعود بنیادی فر بود که علاوه بر اخراج شفیعی از تراکتورسازی، به ایگور پراهیچ از پدیده نیز کارت زرد نشان داد.

با این نتیجه پدیده ضمن کسب اولین پیروزی فصل با 5 امتیاز به رده هشتم جدول صعود کرد و تراکتورسازی نیز با تجربه کسب نخستین شکست فصل هم امتیاز با پدیده و به دلیل تفاضل گل بالاتر از این تیم در رده هفتم باقی ماند.

ترکیب پدیده مشهد: مجتبی روشنگر، رضا ناصحی، ایگور پراهیچ، حسین مرادمند، حسن جعفری، میثم نقی زاده، حسین بادامکی (81 محسن یوسفی)، کریم احمدی، یونس شاکری، میلاد غریبی (89 محمود خمیسی) و مهدی خیری

سرمربی: رضا مهاجری

ترکیب تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، کارلوس کاردوسو، سعید اقایی، علی حمودی، احمد عبدالله زاده، اگوستو سزار، ایان رمزی، سامان نریمان جهان(68)فریدبهزادی کریمی، سروش رفیعی (74 بختیار رحمانی) و حمزه یونس (81 مهرداد بایرامی)