اجرائی کشوری

گل گهر 2 – 0 ماشین سازی؛ شکست سبزقبایان در دیدار تشریفاتی

 رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال روز دوشنبه با برگزاری 10 دیدار همزمان در شهرهای مختلف کشورمان به پایان رسید که طی آن تیم‌های صعود کرده پیکان تهران و ماشین سازی تبریز برابر حریفان خود متوقف شدند و نفت آبادان با غلبه بر فجرسپاسی به عنوان سومین تیم راهی لیگ برتر شده و جشن صعود گرفت.

در یکی از این دیدارها تیم ماشین سازی تبریز از ساعت 17:15 در سیرجان به مصاف گل گهر این شهر رفت و در پایان با دو گل نتیجه را به میزبانش واگذار کرد.  

شاگردان خطیبی که با پیروزی در هفته گذشته برابر مس رفسنجان صعود خود را به لیگ برتر قطعی کرده بودند، در این دیدار تشریفاتی نیمه اول را با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند اما در نیمه دوم دو بار دروازه خود را باز شده دیدند و در نهایت با قبول شکست در این دیدار خارج از خانه، لیگ دسته اول را با باخت به پایان رساندند.

گل‌های تیم گل گهر را در این بازی رضا محمود آبادی و مهرداد آوخ به ترتیب در دقایق 50 و 78 به ثمر رساندند.

در یکی دیگر از دیدارهای این هفته تیم پیکان صدرنشین در خانه با تساوی یک بر یک برابر شهرداری اردبیل متوقف شد که این نتیجه موجب شد تا تیم اردبیلی به لیگ دسته دوم سقوط کند.

همچنین نفت آبادان نیز در خانه و در جدال مرگ و زندگی برای صعود مقابل مهمانش فجرسپاسی شیراز به برتری 2 بر یک دست یافته و به عنوان تیم سوم راهی لیگ برتر شد.

گفتنی است در پایان این مسابقات، تیم‌های پیکان تهران، ماشین سازی تبریز و نفت آبادان با قرار گرفتن در رده‌های اول تا سوم به رقابت‌های لیگ برتر راه یافتند و تیم‌های پاس همدان، شهرداری اردبیل، گیتی پسند اصفهان، داماش گیلان و آلومینیوم هرمزگان نیز با ایستادن در قعر جدول به لیگ دسته دوم سقوط کردند.