اجرائی کشوری

گسترش فولاد 2 – پرسپولیس 4

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال، روز یکشنبه تیم گسترش فولاد تبریز در خانه برابر مهمانش پرسپولیس تهران متحمل شکست سنگین 4 بر 2 شد.

در این بازی که همزمان با سایر دیدارهای هفته راس ساعت 18 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار شد، نیمه اول با برتری تیم پرسپولیس همراه بود و این تیم با دو گل فرشاد احمدزاده و محمد انصاری که به ترتیب در دقایق 32 و 41 به ثمر رسید، برنده راهی رختکن شد.

در آغاز نیمه دوم محمد ابراهیمی در دقیقه 56 با ضربه آزاد دیدنی خود یکی از گل‌های خورده را جبران کرد تا شاگردان کمالوند برای جبران نتیجه امیدوار شوند.

پس از این گل امید عالیشاه به داد سرخ پوشان پایتخت رسید و دو بار در دقایق 69 و 85 به زیبایی دروازه داود نوشی صوفیانی را باز کرد تا حساب کار را 4 بر یک کرده و خیال تیمش را از پیروزی در این بازی راحت کند.

این پایان کار نبود و داریوش شجاعیان در دقیقه 87 برای گسترش فولاد گلزنی کرد اما این گل جز کاهش اختلاف سودی برای تیم میزبان نداشت و در نهایت شاگردان کمالوند این بازی خانگی را با نتیجه سنگین 4 بر 2 واگذار کردند.

نکته جالب توجه این بازی اشتباهات مکرر داود نوشی صوفیانی سنگربان بومی تیم گسترش فولاد بود که در این بازی با تصمیم عجیب کمالوند جایگزین گئورگیف شده بود؛اشتباهات این گلر روی دو گل تیم مهمان تاثیرگذار بود.

با ثبت این نتیجه، پرسپولیس 54 امتیازی شده و با صعود به رده دوم جدول به استقبال هفته پایانی رفت و در سمت دیگر نیز گسترش فولاد با این شکست 38 امتیازی مانده و با یک پله نزول در رده نهم قرار گرفت.

همچنین این برد موجب شد تا طلسم خارج از خانه پرسپولیس مقابل گسترش فولاد در لیگ برتر شکسته شود. این تیم تهرانی در دو بازی قبلی خود در تبریز مقابل گسترش فولاد نتیجه را واگذار کرده بود.

کمال کامیابی نیا، مایکل اومانیا و رامین رضاییان از پرسپولیس و شهرام گودرزی از گسترش فولاد اسامی بازیکنان اخطاری این دیدار بودند که از اشکان خورشیدی قاضی میدان کارت زرد دریافت کردند.

گسترش فولاد تبریز: داود نوشی صوفیانی، امید نظامی پور، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، شهرام گودرزی (محمد امین درویشی)، محسن حسینی، داریوش شجاعیان، مصطفی اکرامی، سامان نریمان جهان (لئوناردو پیمنتا) و امیرحسین کریمی.

سرمربی: فراز کمالوند

پرسپولیس تهران: لوبانوف، محمد انصاری، لوکا ماریچ، مایکل اومانیا، رامین رضائیان، محسن مسلمان، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، علی علیپور و مهدی طارمی.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ