گسترش فولاد 1-2 تراکتورسازی؛ بردار بزرگتر برنده دربی شد
روابط عمومی

گسترش فولاد 1-2 تراکتورسازی؛ بردار بزرگتر برنده دربی شد

به گزارش روابط عمومی هیآت فوتبال آذربایجان شرقی، دو تیم گسترش فولاد و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۴:۰۰ از هفته هشتم لیگ برتر در ورزشگاه بنیان دیزل به مصاف هم رفتند.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
هفته هشتم لیگ برتر
ورزشگاه: بنیان دیزل تبریز
هوادار: حدود ۳ هزار نفر
گروه داوری: داور: اشکان خورشیدی، کمک ها: هادی طوسی – عسگر محمدی

اخطار:

گسترش فولاد تبریز: احمد رضا زنده روح – ۱۴، یوسف سیدی 85
تراکتورسازی تبریز: فاخر تهامی – ۷، مهدی شریفی – ۲۵، فرزاد حاتمی 85، محمد ایرانپوریان 82

ترکیب دو تیم:

گسترش فولاد تبریز:
دخسوس. ادسون. دراگان. فخرالدینی. مسیح زاهدی. احمد زنده روح (۶۱ – مهرداد قنبری ). آندو ( ۷۰ – میلاد فخرالدینی ) . سامان نریمان. امید جهانبخش ( ۷۰ – علی ارجمندیان ). رضا خاالقی فر. خرم الحسینی
سرمربی: لوکا بوناچیچ

تراکتورسازی تبریز:
فرزین گروسیان، محمد مسلمی پور، محمد ایرانپوریان، محمدرضا مهدی زاده، عارف آغاسی، علی اسدزاده، مهدی کیانی، امیر نصرآزادانی، مهدی شریفی( آزادی – ۵۷) و فرزاد حاتمی (رضا عبدی – 85)، فاخر تهامی (علی اسماعیلی – 96)
سرمربی: یحیی گل محمدی

دقایق حساس:

دقیقه ۶: یک فرار عالی و ورود به محوطه جریمه از نصر آزادنی که می توانست مهدی شریفی را صاحب موقعیت گل کند ولی شوت مستقیم او راهی به دروازه نداشت.
دقیقه ۱۱: ارسال محمد ایرانپوریان مدافع پیش تاخته تراکتوری ها روی سر شریفی میرفت که خطرساز شود ولی ضربه سر شریفی جا خالی رفت.
دقیقه ۱۲: نفوض ایرانپوریان به محوطه جریمه گسترش و پاس رو به عقب و عرضی او به شریفی با جا ماندن این بازیکن از دست رفت.
دقیقه ۱۵: یک حمله دیگر از تراکتوری ها که شریفی پشت محوطه جریمه شوت بی هدفی را زد که با اعتراض مهدی کیانی نیز همراه که چرا پاس نداد.
دقیقه ۲۲: ارسال بلند به آزادنی در پشت محوطه جریمه که حرکت پا به توپ او را ادسون قطه کرد.
دقیقه ۲۳: پاس عرض حاتمی به به کیانی و ارسال عمقی زیبای او به شریفی که نتوانست توپ را کنترل کند و البته داور بازی نیز اعلام ـفساید کرد.
دقیقه ۲۴: مهدی شریفی در محوطه جریمه صاحب موقعیت گلزنی شد ولی به هوای چنالتی گرفتن خود را برزمین زد و داور بازی با یک کارت زرد وی را جریمه کرد.
دقیقه ۳۴: یک پاس عمقی زیبا به داخل محوطه جریمه گسترش، سامان نریمان جهان را در موقعیت تک به تک قرار داد که شوت او به سینه گروسیان برخورد کرد و به اوت رفت.
دقیقه ۳۵: برگشت توپ از محوطه جریمه تراکتور در پشت محوطه به نریمان جهان رسید و شوت عالی با برخورد به تیرک دروازه به داخل زمین برگشت.
دقیقه ۴۰: ارسال عالی آزادنی به روی دروازه تراکتور در موقعیت عالی روی سر شریفی بار دیگر جا خالی رفت تا کوروش ملکی توپ را کنترل کند.
دقیقه ۵۲: شوت عالی اسدزاده با اختلاف کم از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۶۳: شوت سرکش آندارنیک تیموریان با اختلاف کم از کنار دروازه گروسیان به اوت رفت.
دقیقه ۷۰: حرکت پا به توپ خالقی فر و شوت عالی او که با اختلاف کم به بیرون رفت.

شرح گلها:

گسترش فولاد تبریز ۰ – ۱ تراکتورسازی تبریز / دقیقه ۴۷: پاس رو به عقب ایرانپوریان به امیر نصر آزادانی رسید تا شوت عالی او دروازه ملکیان را باز کند.

گسترش فولاد تبریز ۰ – 2 تراکتورسازی تبریز / دقیقه 74: فاخر تهامی پاس زیبای کیانی را در محوطه جریمه با یک شوت دیدنی وارد دروازه گسترش فولاد کرد.

گسترش فولاد تبریز 1 – 2 تراکتورسازی تبریز / دقیقه ۸۹: فرار ارجمندیان و ارسال او به داخل محوطه جریمه در شلوغی محوطه جریمه به میلاد فخرالدینی رسید تا گل او گسترش را به ثمر برساند.

 

شرح بازی:

نیمه اول:
در ابتدای این دیدار یک بازی پایاپای از دو تیم را شاهد بودیم که تراکتوری ها رفته رفته بر بازی سوار شدندو موقعیت های زیادی خلق کردند که فوروارد های این تیم نشانی از گلزنی نداشتند و گسترشی ها نیز در کنترل بازی موفق عمل کردند تا اینکه با کم کردن کردن فشار بر حملات خود افزودند و بعد از دقیقه ۳۰ به بعد بازی را در اختیار گرفته و چندین موقعیت فوق العاده را بازیکنان این تیم از دست دادند تا در نهایت نیمه اول بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم:
بازی هنوز داغ نشده بود که آزادانی تراکتور را پیش انداخت و در ادامه بازی به شدت با درگیری های فیزیکی ادامه داشت و موجب مصدومیت شدید شریفی شد که به بیمارستان اعزام شد. بازی بیشتر در میانه میدان بود که بار دیگر تراکتوری ها و اینبار توسط فاخر تهامی به گل رسیدند. در آخرین دقایق بازی گسترش توانست یکی از گل های خورده را جبران کند اما این پایان کار بود و تراکتور توانست دربی را به سود خود به پایان برساند.