اجرائی کشوری

گسترش فولاد تبریز 1 -نفت تهران 1

از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال تیم‌های گسترش فولاد تبریز و نفت تهران از ساعت 15:45 روز جمعه در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد به مصاف هم رفتند که دو تیم در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

در نیمه نخست هر دو تیم بازی با احتیاطی در دستور کار خود قرار داده بودند، بطوریکه تا دقایق پایانی این نیمه موقعیتی روی دروازه‌ها ایجاد نشد و تنها در دقایق واپسین بود که هر دو تیم صاحب یک موقعیت شدند اما درخشش دروازه‌بانان مانع از رویش گل در 45 دقیقه نخست بازی شد تا بدین ترتیب بازیکنان دو تیم در پایان با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

با شروع نیمه دوم تیم نفت در همان دقیقه نخست به گل رسیده و میزبان خود را غافلگیر کرد. روی اشتباه خط دفاعی تیم گسترش فولاد آلویس نانگ به یک شوت زیبا دروازه تیم تبریزی را فرو ریخت تا شاگردان منصوریان یک بر صفر پیش بیافتند.

در ادامه حملات گسترده گسترش فولاد تبریز فشار را روی دروازه نفت تهران بیشتر کرد و بالاخره در دقیقه 69 روی ضربه کرنر ایوب کلانتری امید نظامی پور با یک ضربه چرخشی بازی را به تساوی کشاند.

پس از این گل گسترشی ها صاحب توپ و میدان بودند و نفتی ها چشم به ضد حملات دوخته بودند که در این بین حسنوی کمک مربی نفت و حمیدرضا فرزانه کمک مربی گسترش فولاد با اعتراض به داوری از کنار زمین اخراج شدند.

تلاش دو تیم در دقایق باقی مانده ثمری نداشت و بدین ترتیب این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا گسترش فولاد و نفت به تقسیم امتیازات رضایت دهند.

شاگردان کمالوند با یک امتیاز این بازی 12 امتیازی شده و تیم نفت نیز به لطف تک امتیاز این بازی خارج از خانه، امتیازات خود را به عدد 5 ارتقا داد.

غلامرضا جباری داور این دیدار علاوه بر اخراج کمک مربیان دو تیم به شیخ ویسی، بوحمدان و صادقیان هر سه از نفت تهران کارت زرد نشان داد.

بر اساس اعلام گوینده ورزشگاه، دویست و چهارده نفر این بازی را از نزدیک نظاره گر بودند.

حضور مالک باشگاه گسترش فولاد و بازیکن بلغاری تیم والیبال شهرداری تبریز در میان هواداران از نکات جالب دیدار بود.

گسترش فولاد تبریز: گئورگی گئورگیف، سید امید نظامی پور، مرتضی اسدی، محمد نصرتی، مصطفی اکرامی، مگنو باتیستا، ایوب کلانتری، محمد ابراهیمی، شهرام گودرزی، داریوش شجاعیان و امیر حسین کریمی.

سرمربی: فراز کمالوند

نفت تهران: وحیدشیخ ویسی، مهدی شیری، کارلوس سانتوز، سید جلال حسینی، سیامک کوروشی، حمید بوحمدان، وحید امیری، پیام صادقیان، وحید حمدی نژاد، سعید لطفی و نانگ 

سرمربی: علیرضا منصوریان