اجرائی کشوری

گسترش فولاد تبریز در خانه استقلال اهواز را با 4 گل درهم کوبید


در تنها دیدار امروز لیگ برتر فوتبال، تیم گسترش فولاد تبریز در خانه و در یک بازی کاملا برتر مهمان قعرنشینش، استقلال اهواز را با 4 گل درهم کوبید.

در ادامه هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال، امروز شنبه تیم‌های گسترش فولاد تبریز و استقلال اهواز از ساعت 15 در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان کمالوند با درخشش لئوناردو پیمنتا برابر حریف قعرنشین خود به برتری پرگل 4 بر صفر دست یافتند.

در این دیدار  گسترش فولاد تبریز با زدن چهار گل، 3 امتیاز این بازی خانگی را از آنِ خود کردند.

ابتدا در دقیقه 35 بازی محسن حمیدی مدافع چپ تیم گسترش فولاد که در غیاب اکرامی در ترکیب آبی و زردپوشان قرار گرفته بود، با نفوذی به سمت دروازه تیم حریف و ضربه فنی قفل دروازه تیم مهمان را باز کرد تا گسترش فولاد یک بر صفر پیش بیافتد.

به فاصله 7 دقیقه گسترش فولاد با حرکت محمد امین درویشی و خطای مدافعان استقلال اهواز روی این بازیکن یک ضربه پنالتی نصیب شاگردان کمالوند شد که این ضربه را لئوناردو پیمنتا در خلاف جهت حرکت فرناندو دروازه بان استقلال در درون دروازه این تیم قرار داد تا نیمه اول با این دو گل به سود تیم میزبان به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم گسترش فولاد با چند تعویض هجومی، سعی در افزایش شمار گل های خود در این بازی داشت و موفق به انجام آن نیز شد. 

هنوز 5 دقیقه از آغاز این نیمه نگذشته بود که لئوناردو پیمنتا روی ارسال عرضی هم تیمی های خود، با ضربه بغل پا توپ را به تور دروازه استقلال اهواز چسباند تا خود دو گل شده و تیمش را 3 گله کند.

اشتیاق شاگردان کمالوند برای گلزنی با این گل هم کاسته نشد و این تیم یک بار دیگر نیز در دقیقه 79 توسط سامان نریمان جهان بازیکن تعویضی خود به گل دست یافته و نتیجه را به 4 بر صفر تغییر داد.

پس از این گل، تیم میزبان بازهم درپی افزایش آوراژ گل بود اما حملات این تیم ثمری نداشت و در نهایت این بازی با نتیجه 4 بر صفر به سود گسترش فولاد به پایان رسید.

بدین ترتیب گسترش فولاد همچون دیدار رفت مقابل مهمان اهوازی اش به پیروزی رسید. این تیم در دیدار رفت با دو گل موفق به شکست استقلال اهواز شده بود.

همچنین با ثبت این نتیجه، گسترش فولاد 31 امتیازی شده و با تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی، بالاتر از این تیم در رده هفتم قرار گرفت. استقلال اهواز نیز با این شکست سنگین با 9 امتیاز در قعر جدول جای گرفته و یک گام دیگر به سقوط نزدیک تر شد.

حمید حاج ملک کار قضاوت این دیدار را بر عهده داشت. وی در این بازی تنها یک بار دست به جیب شده و به امیر حسین کریمی هافبک تدافعی تیم گسترش فولاد کارت زرد نشان داد.

گسترش فولاد تبریز: داود نوشی صوفیانی، امید نظامی پور، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، محسن حمیدی، امیر حسین کریمی، داریوش شجاعیان، لئوناردو پیمنتا (سامان نریمان جهان)، محمد ابراهیمی، محمد امین درویشی (شهرام گودرزی) و سید مهدی سید صالحی.

سرمربی: فراز کمالوند

استقلال اهواز: لوییز فرناندو سانتوس، طالب ریکانی، میلاد پاک پرور، مهدی اسلامی (حسین ساکی)، حمزه خضیراوی، رضا بهمئی، میلاد ربانی فر، مکی شریفی، حسین بهرامی، علی هلیچی و پدرام اردلانی.