اجرائی کشوری

پیگیری مسابقات مقدماتی جام جهانی در ماه های اسفند و خرداد

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ جدید برگزاری ادامه مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 و جام ملت های 2023 را اعلام کرد.

بر اساس اعلام رسمی AFC مرحله دوم رقابت های انتخابی تا 15 ژوئن سال 2021(خرداد 1400) به پایان می رسد.
طبق برنامه بازی های تیم ملی فوتبال ایران برابر هنگ کنگ و کامبوج در هفته های هفتم و هشتم بازی ها در ماه مارس سال 2021 (اسفند سال جاری) برگزار خواهد شد ، همچنین بازی های تیم ملی مقابل عراق و بحرین در هفته های نهم و دهم در ماه ژوئن(خرداد 1400) انجام می شود و بازی های مرحله نهایی دور مقدماتی در ماه سپتامبر سال 2021 (شهریور 1400) آغاز خواهد شد که ده هفته رقابت های مقدماتی در مرحله نهایی بر اساس هماهنگی و موافقت فیفا تا ماه مارس سال 2022 به پایان می رسد و چهره نمایندگان فوتبال آسیا در جام جهانی مشخص خواهد شد.
همچنین کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد: مسابقات قهرمانی جوانان آسیا که به تعویق افتاده بود از سوم تا 20 ماه مارس سال 2021(13 تا 30 اسفند) به میزبانی ازبکستان برگزار خواهد شد.
این کمیته با تغییر شرایط سنی بازیکنان جهت حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در بحرین نیز به دلیل تعویق بازی ها موافقت کرد که بر اساس شرایط جدید متولدین بعد از تاریخ اول ژانویه سال 2004 می توانند در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در بحرین شرکت کنند. با این وجود تاریخ جدید برگزاری بازی ها هنوز اعلام نشده است.
دور نهایی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا نیز که قرار بود به میزبانی چین در سال 2022 برگزار شود به دلیل اعلام کشور میزبان دچار تغییر خواهد شد و چین دیگر قادر به برگزاری این بازی ها نیست و بر این اساس پروسه انتخاب میزبان این بازی ها مثل انتخاب میزبان مسابقات سال 2024 مجددا از بین کشورهای داوطلب انجام خواهد شد.