اجرائی کشوری

پیروزی ارزشمند گسترش/سپاهان از جمع مدعیان خارج شد

در نخستین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال گسترش فولاد درحالی برابر میهمان خود سپاهان به برتری 2 بر یک دست یافت که ابتدا با یک گل از زرد پوشان اصفهانی خود عقب افتاده بود.
در این مسابقه که از ساعت 14:15 روز پنجشنبه در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد آغاز شده بود، میهمان شروع خوبی داشت و در دقیقه 12 توسط احسان حاج صفی به گل رسیده و یک بر صفر پیش افتاد؛ بازیکن ملی‌پوش سپاهان روی ارسال میلاد محمدی با ضربه‌ای سرضرب و دیدنی دروازه گسترش فولاد را باز کرد.
پس از این گل بازهم سپاهان تا دقیقه 25 بازی نمایش بهتری داشت و روان بازی می‌کرد اما از این دقیقه به بعد یاران کمالوند توپ و میدان را در اختیار گرفته و مزد این مالکیت را نیز با دو گل در پایان این نیمه گرفتند.
ابتدا در دقیقه 28 مسعود ابراهیم زاده با ارسال کرنر حاتمی و پاسی که سید محسن حسینی برای او ساخته و پرداخته کرد، با ضربه سر از دهانه دروازه کار را به تساوی کشاند و در ادامه نیز درحالی که گسترش فولاد یک بار در دقیقه 43 با بدشانسی تیرک دروازه تیم حریف را به لرزه درآورده بود، 2 دقیقه بعد موفق شد توسط لوسیانو پریرا از روی نقطه پنالتی دروازه تیم حریف را باز کند. البته این گل نیز با درخشش مسعود ابراهیم زاده به دست آمد چراکه این بازیکن پنالتی را از مدافعان سپاهان گرفت.
بدین ترتیب در پایان نیمه اول گسترش فولاد بازی باخته را با پیروزی عوض کرده و با نتیجه 2 بر یک برنده به رختکن رفت.
در نیمه دوم سپاهان برای جبران به میدان آمده بود اما با این وجود گسترش فولاد بهتر از میهمان ظاهر شد و می‌توانست اختلاف را بیشتر کند که با بدشانسی دو بار دیگر ضربه بازیکنان این تیم به تیرک دروازه سپاهان اثابت کرد تا نتیجه دست خوش تغییر نشود.
هرچند سپاهان نیز در دقیقه 85 توسط حسین فاضلی یار تعویضی خود دروازه گسترش فولاد را به شدت تهدید کرد اما ضربه این بازیکن هم با مانعی به نام تیرک دروازه روبرو شد تا کار دو تیم در زدن به تیرک دروازه نیز به سود تیم تبریزی باشد.
ناگفته نماند نماینده اصفهان در دقایق پایانی برای گریز از این شکست خارج از خانه تلاش زیادی انجام داد که با دفاع منطقی آبی و زرد پوشان تبریز حملات این تیم بی‌اثر شد و در نهایت گسترش فولاد این دیدار را با پیروزی 2 بر یک پشت سر گذاشت.
این دومین پیروزی شاگردان کمالوند در لیگ شانزدهم بود که اتفاقاً با دومین پیروزی این تیم برابر سپاهان رقم خورد.
همچنین با ثبت این نتیجه، گسترش فولاد 13 امتیازی شده و موقتاً به مکان دهم جدول صعود کرد و سپاهان نیز با همان 15 امتیاز قبلی خود در رده هفتم باقی ماند که احتمال تغییر جایگاه دو تیم در پایان این هفته وجود دارد.
گروه داوری: داور وسط: محسن ترکی – کمک‌ها: رضا سخندان و یعقوب سخندان
اخطار: رسول نوید کیا از سپاهان و رضا خالقی فر و مگنو باتیستا از گسترش فولاد
گسترش فولاد تبریز: کوروش ملکی، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، علیرضا نقی‌زاده (یوسف سیدی)، لوسیانو پریرا، بابک حاتمی، داریوش شجاعیان، محمدرضا خلعتبری (نیما مختاری)، مسعود ابراهیم‌زاده و رضا خالقی‌فر (مصطفی اکرامی).
سرمربی: فراز کمالوند
سپاهان اصفهان: لی اولیویرا، احسان حاج صفی، عارف غلامی، علی احمدی (طالب ریکانی)، آرمین سهرابیان، محمود قائد رحمتی، میلاد سرلک، رسول نوید کیا (حسین پاپی)، مهرداد محمدی، جلال الدین علی‌محمدی و فرید بهزادی کریمی (سحین فاضلی).
سرمربی: عبدالله ویسی