اجرائی کشوری

پارس جنوبی 1 – 1 ماشین‌سازی؛ تقسیم امتیازات در ضربات ایستگاهی

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور ظهر روز چهارشنبه با دیدار تیم‌های پارس جنوبی جم و ماشین‌سازی تبریز در ورزشگاه تختی جم کلید خورد که مصاف دو تیم در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک انجامید.

در این دیدار که سوت آغاز آن از ساعت 15 به صدا درآمد، هنوز بازی به دقیقه سوم نرسیده بود که علی عبدالله‌زاده توانست دروازه تیم میهمان را فرو ریخته و زردپوشان میزبان را یک بر صفر پیش بیاندازد.

شرح گل پارس جنوبی: روی یک ضربه ایستگاهی، ارسال بازیکنان پارس جنوبی در جناح مخالف به محمد نوری رسید که این بازیکن بدون مزاحم شوت خود را به سمت دروازه روانه کرد و در ادامه عبدالله‌زاده با دخالت به موقع و ضربه پای چپ، توپ را به کنج دروازه فرستاد.

بعد از این گل ماشین‌سازی توپ و میدان را در اختیار گرفت و حملاتی نیز روی دروازه تیم میزبان انجام داد اما این حملات بی‌ثمر بود و سبزپوشان در پایان نیمه اول مقابل میزبان خود با نتیجه یک بر صفر بازنده به رختکن رفتند.

شرح گل ماشین‌سازی: سانتر قائم اسلامی‌خواه روی سر شاهین توکلی نشست که ضربه این بازیکن دور از دستان فرناندو دخسوس به تور دروازه پارس جنوبی چسبیده و نتیجه به تساوی یک بر یک تغییر یافت.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، ماشین‌سازی با این تساوی 16 امتیازی شد اما با این حال در همان رده نهم ماندنی شد. در سمت مقابل، پارس جنوبی با 10 امتیاز موقتا به رده سیزدهم صعود کرد.

گروه داوری: داور: سید وحید کاظمی – کمک‌ها: حسن ظهیری و براتعلی مولوی – داور چهارم: محمد راهی – کمک داوران پشت دروازه: روح‌الله شریفی و عبدالنبی پورخلف/ ناظر داوری: رسول فروغی.

اخطار: قائم اسلامی‌خواه (6)، اتابک زارعی (77 و 89) و بابک مرادی (8+90) از ماشین‌سازی و علی عبدالله‌زاده(61) و متین کریم‌زاده(69) از پارس جنوبی

پارس جنوبی جم: فرناندو دخسوس، فریبرز گرامی، علی عبدالله‌زاده، مگنو باتیستا، شهرام گودرزی (79- پویا آریاکیا)، محمود شفیعی، رضا خالقی‌فر، محمد نوری (70 – ایمان باصفا)، متین کریم‌زاده، مهدی ترکمان و بابک حاتمی.
سرمربی: فراز کمالوند

ماشین‌سازی تبریز: حامد لک، عزیز معبودی، ادواردو دوس‌سانتوس، شاهین توکلی، فرید بهزادی‌کریمی، قائم اسلامی‌خواه، احمدرضا زنده‌روح، سامان نریمان‌جهان (67- اتابک زارعی)، بابک مرادی (8+90 میلاد نوری)، محمد قادری و علی آل‌کثیر
سرمربی: رسول خطیبی