اجرائی کشوری

پاختاکور 1 – تراکتورسازی 0

در چارچوب هفته سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و از گروه سوم مسابقات، تیم‌های پاختاکور ازبکستان و تراکتورسازی تبریز از ساعت 15:30 روز سه شنبه در ورزشگاه مرکزی پاختاکور به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با یک گل به سود تیم میزبان خاتمه یافت و با این نتیجه اولین شکست تراکتور قلعه نویی در آسیا رقم خورد.

در نیمه اول این بازی تراکتورسازی کار را بهتر آغاز کرد و این تیم در دقایق ابتدایی موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت اما سعید آقایی بهترین فرصت سرخ پوشان را به بیرون زد تا این تیم از رسیدن به گل زودهنگام ناکام بماند.

در ادامه این نیمه پاختاکور بازی را به تعادل کشید و حملات این تیم زهردارتر بود اما مهاجمان تیم ازبک با بی‌دقتی موقعیت‌ها را از دست می‌دادند تا اینکه در دقیقه 41 و روی یک حرکت غافلگیرانه، ایگور سرگئیف بهترین گلزن ازبک‌ها دروازه اخباری را با ضربه‌ای از پشت محوطه جریمه فرو ریخت و پاختاکور یک بر صفر پیش افتاد.

در نیمه دوم تراکتورسازی تیم برتر میدان بود و با تعویض‌های هجومی خود بارها و بارها تا آستانه فروپاشی دروازه تیم حریف پیش رفت اما حملات شاگردان قلعه نویی سرانجامی نداشت و تیم میزبان با دفاع فشرده خود توانست برتری یک گله خود را حفظ کرده و بازی را به سود خود خاتمه دهد.

این برتری موجب شد تا تیم ازبکستانی پس از دو بازی به اولین برد خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا برسد و تراکتورسازی در سومین بازی از کسب امتیاز ناکام ماند.

البته ثبت این نتیجه تغییری در جایگاه دو تیم در جدول ایجاد نکرد و تراکتورسازی با 6 امتیاز موقتا در صدر جدول باقی ماند و پاختاکور نیز 4 امتیازی شده و هم امتیاز با الهلال عربستان و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده سوم قرار گرفت.

کیم دونگ جین از کره جنوبی قضاوت این دیدار را بر عهده داشت. وی در این بازی ویلادیمیر کوژاک و کیلیچف از پاختاکور و مهدی شریفی از تراکتورسازی را با کارت زرد خود جریمه کرد.

پاختاکور ازبکستان: نیکیتا ریبکین، عدنان اوراهیموویچ، استانیسلاو آندریف، شرزودبک کریم اوف (آندریف)، جمشید اسکندروف، ایگور سرگیف، اکبر جون ایسماتولایف، عظیم جون آخمدوف، ماشاریپوف جلال الدین (کیلیچف)، کملدین تاجیف و ویلادیمیر کوژاک (جمشید بولتابویف).

سرمربی: مامون خسنوف

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، کارلوس کاردوسو، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی (آلویس نانگ)، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی (مهدی شریفی (فردین عابدینی))، سینا عشوی، مهدی کیانی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، فرزاد حاتمی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی