اجرائی کشوری

ورزشگاه یادگار(ره) امام تبریز آماده برگزاری لیگ برتر شد

فرماندار شهرستان تبریز گفت: همت و تلاش دستگاههای اجرایی استادیوم 70 هزار نفری یادگار امام (ره) را آماده برگزاری رقابتها کرده است و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور به تعهدات خود در استادیوم عمل کند… محمود چمنی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای تامین افزود: استادیوم 70 هزار نفری یادگار امام ره تبریز نمود واقعی همت مسئولین استانی در سال همت مضاعف و کار مضاعف است که بدون داشتن ریالی اعتبار از سوی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور و با اعتبارات استانی و اعتبارات دستگاههای اجرایی عملیاتهای آن به سرعت در حال اجراست.

وی در ادامه بیان داشت: عملیات حل مشکل آبخوری ها ، سرویس های بهداشتی ، جاده دسترسی از دو مسیر متفاوت ، رختکن ها ، جایگاه خبرنگاران ، جایگاه ویژه در قسمت پایین جایگاه خبرنگاران و سیستم آبیاری چمن با حفر چاهی به عمق 180 متر در حال اتمام است.

فرماندار شهرستان تبریز گفت: جاده دسترسی از جنب اداره جهاد نیز با همت و تلاش اداره راه و ترابری در حال اجراست و به امید خداوند با حل مشکلات تا 15 روز آینده اتمام خواهد یافت و جاده دسترسی و ادامه جاده جوان نیز توسط اداره کل اتمام یافته و به زودی افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص جاده در دست احداث گفت: بیش از 300 هزار متر مکعب خاکبرداری بصورت امانی توسط اداره کل راه و ترابری انجام یافته و راه دسترسی 35 متری به 50 متر افزایش یافته است.

محمود چمنی تصریح کرد: جابه جایی تماشاگران و طرفداران تیم های تراکتورسازی و شهرداری تبریز با وارد کردن بخش خصوصی به بحث جابه جایی نیاز کلان شهر تبریز است و تجربه در سایر کلان شهرها نشان داده است میتوان با استفاده از بخش خصوصی از محلات نیز طرفداران را به استادیوم انتقال داد.

وی در خصوص نصب دوربینهای مداربسته گفت: نصب دوربینهای مداربسته به جهت بحث امنیتی در استادیوم الزامی است و با وجود دوربین ها حضور فیزیکی نیروی انتظامی در استادیوم و داخل زمین کاهش خواهد یافت.

علیرضا نوین شهردار کلان شهر تبریز نیز در این جلسه آمادگی شهرداری تبریز را برای حل تمام مشکلات این استادیوم اعلام داشت و گفت : تفیض اختیار تکمیل و رفع نواقصات استادیوم یادگار حضرت امام راحل به شهرداری تبریز از سوی شهرداری به دکتر سعیدلو معاون رییس جمهور و ریاست سازمان تربیت بدنی اعلام شده است و منتظر پاسخ هستیم و شهرداری توان این را دارد که همچون جاده جوان در عرض 5 ماه و 7 ماه زودتر افتتاح شد .

نوین در ادامه بیان داشت: فرهنگ اسلامی و فرهنگ پهلوانی را در بین تماشاگران باید با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی در بین دونیمه بازیها گسترش داد .

در ادامه جلسه جواد ششگلانی رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی خواستار توجه باشگاهها با مقوله طرفداران و تماشاگران بازی ها شد و گفت : تمامی کاستی ها و هجمه مشکلات در محل برگزاری رقابتها حتی تماشاگران و طرفداران تیمها مربوط به اداره کل تربیت بدنی ، هیئت فوتبال و دستگاههای اجرایی می شود و در این حالی است که باشگاهها به این مقوله بی توجه هستند و نیاز است کانون طرفداران خود را گسترش دهند تا فرهنگ سازی از این کانوان وارد تماشاگران شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: تفکر این که برای حضور در استادیوم باید از خودروی شخصی استفاده شود باید در بین تماشاگران کمتر شود و طرفداران پروشور تبریزی باید از دستگاههای نقلیه عمومی به جهت کاهش ترافیک و سهولت در استادیوم استفاده نمایند.