اجرائی کشوری

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال با پیروزی تیم تراکتور و صعود این تیم به صدر جدول مسابقات آغاز شد

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی، در آغاز هفته پنجم لیگ برتر فوتبال تیم تراکتور عصر روز چهارشنبه در دیداری خارج از خانه میهمان سایپا تهران بود که در پایان توانست با یک گل به پیروزی دست یافته و با 3 امتیاز این بازی موقتا به صدر جدول مسابقات صعود کند.

این بازی که از ساعت 16:15 در ورزشگاه شهید دستگردی تهران آغاز شد و حدود 5 هزار تماشاگر داشت، در دقیقه 10 با گلزنی بازیکنان میهمان همراه بود و آن‌ها اولین و تنها گل مسابقه را به ثمر رساندند.

اوت دستی احسان حاج‌صفی در محوطه جریمه با ضربه سر رضا اسدی توام شد و این توپ در جناح مخالف به کوین فورچونه رسید و او نیز به راحتی موفق شد دروازه سایپا را باز کرده و این گل را به نام خود ثبت کند.

با این نتیجه، تیم تراکتور در روزی که مهاجمان این تیم بالاخره به طلسم عدم گلزنی خود خاتمه دادند، به اولین برد خارج از خانه خود دست یافت و این درحالی بود که سایپا نیز نخستین باخت خانگی خود را تجربه کرد.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، تراکتور با احتساب امتیازات این مسابقه 11 امتیازی شده و موقتاً به صدر جدول مسابقات صعود کرد اما سایپا با 7 امتیاز و یک پله سقوط در رده هفتم قرار گرفت.

گروه داوری: داور وسط: پیام حیدری – کمک‌ها: علی میرزابیگی و مهدی شفیعی – کمک داوران اضافی: سیدرضا مهدوی و امیرسامان سلطانی- داور چهارم: هادی طوسی/ ناظر داوری: محمدرضا فلاح

اخطار: کمال‌الدین نیک‌خوی از سایپا

سایپا: احمد گوهری، طاها شریعتی، آرمین سهرابیان، سعید محمدفرد، کمال‌الدین نیک‌خوی، روزبه شاه‌علی‌دوست، سید محمد مهری، سعید غلامعلی‌بیگی، محمدرضا سلیمانی، معین عباسیان و رضا جعفری (51- امیرحسین حسین‌زاده).
سرمربی: ابراهیم صادقی

تراکتور: محمدرشید مظاهری، ایمان سلیمی، رضا اسدی، مهدی تیکدری، میثم تیموری، اکبر ایمانی، ویلیان میمبلا (62- اشکان دژاگه)، احسان حاج‌صفی، مسعود شجاعی (87 سعید مهری)، ساسان انصاری (77- یوکیا سوگیتا) و کوین فورچونه.
سرمربی: مصطفی دنیزلی