اجرائی کشوری

هاشمیان:سومین همایش مبارزه با دوپینگ در اردبیل برگزار می شود

رئیس کمیته پزشکی در خصوص برگزاری سمینار آموزش مبانی مبارزه با دوپینگ ،رای محکومیت بازیکنان لیگ دسته اول… رئیس کمیته پزشکی در خصوص برگزاری سمینار آموزش مبانی مبارزه با دوپینگ ،رای محکومیت بازیکنان لیگ دسته اول ، برگزاری نشست ناظران تیمها در قبال فرآیند کنترل دوپینگ و برگزاری نشست با کفاشیان مطالبی را مطرح کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، احمد هاشمیان –رئیس کمیته پزشکی گفت:با توجه به دستور العمل شرح وظایف ناظران لیگ برتر در آئین نامه مبارزه با دوپینگ که با همکاری سازمان لیگ برتر بازنگری شد و بر اساس آئین نامه جدید،نشستی با ناظران لیگ برتر برگزار شد که شرح وظایف اعضا در این جلسه در اختیارشان قرار گرفت.
وی افزود: نشست ناظران تیم های لیگ باشگاههای کشور در حالی بعد از ظهر امروز در سازمان لیگ برتر برگزار شد که ناظران در این نشست در خصوص مسئولیتشان در قبال فرآیند کنترل دوپینگ و همکاری با افسران کنترل دوپینگ به بحث و بررسی پرداختند.در این نشست اعضا نحوه نظارت بر شرایط استاندارد سازی اتاق کنترل دوپینگ و امکانات مورد نظر در خصوص دوپینگ را مورد بررسی قرار دادند.
هاشمیان بیان کرد: نشست اعضای کمیته پزشکی فدراسیون در حالی روز شنبه یکم مرداد ماه در آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود که علی کفاشیان به همراه مهدی محمد نبی در این نشست به بررسی گزارش عملکرد سال 89 و 4 ماه اول سال 90 ،بررسی برنامه های سال 90 و تطبیق فعالیتهای کمیته پزشکی با سند چشم انداز و توسعه فدراسیون فوتبال می پردازند.
وی گفت: بازیکن دوپینگی محروم شده حاضر در لیگ دسته یک توسط کمیته پزشکی ،درخواست استیناف خود را به این کمیته ارائه کرد تا روز یکشنبه دوم مردادماه به درخواست وی رسیدگی شود.همچنین درخصوص نتیجه نمونه آزمایش دوپینگ دیگر بازیکن حاضر در لیگ دسته اول که مثبت اعلام شده بود و به مدت 2 سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد، این بازیکن نیز تا روز یکشنبه دوم مرداد ماه وقت دارد تا درخواست خود را به کمیته استیناف ارسال کند.
هاشیمان در پایان گفت: سومین همایش استانی آموزش مبانی مبارزه با کنترل دوپینگ روز پنجشنبه سی ام تیر ماه درشهر اردبیل با حضور دکتر احمد هاشمیان، دکتر سیف و مهندس همایون رئوفی برگزار می شود.پیش از این دوهمایش در استانهای کردستان و شهر کرد برگزار شده بودکه مورداستقبال استانها و شرکت کنندگان قرار گرفت.