اجرائی کشوری

نگاه ويژه‌اي به جوانان خواهيم داشت

سرمربي تيم تراكتورسازي تبريز گفت: در اين تيم نگاه ويژه‌اي به جوانان خواهيم داشت… امير قلعه‌نويي گفت: بازيكنان جوان امتيازات ويژه‌اي نسبت به ساير بازيكنان دارند كه مهم‌ترين آن نيروي جواني و انرژي بسيار است.
وي افزود: همچنين بازيكنان جوان نسبت به رقباي خود بدون ادعا بوده و تلاش و كوشش آنها به مربي تيم نيز انرژي مي‌دهد، بر همين اساس من به استفاده از جوانان اعتقاد داشته و همين سياست را در تيم تراكتورسازي نيز دنبال خواهم كرد.
قلعه‌نويي افزود: دو سال پيش در ديدار پاياني اميدهاي ايران بين تراكتورسازي و سپاهان اصفهان در ورزشگاه حضور داشتم و بازيكنان خوبي در تيم اميد تراكتورسازي ديدم.
سرمربي جديد تيم تراكتورسازي در مورد سيستم بازي تراكتورسازي تصريح كرد: من علاقه زيادي به سيستم 2-4-4 دارم و تيم سپاهان در زمان هدايت من نيز با همين سيستم بازي مي‌كرد، اما تراكتورسازي در هر دو بازي مقابل ما با سيستم 3-4-3 بازي كرد و اگر شرايط فراهم باشد، امسال نيز تراكتورسازي با همين سيستم بازي خواهد كرد.
وي در همين مورد تاكيد كرد: البته اين سيستم نيست كه بازي مي‌كند بلكه اين نفرات هستند كه براساس تفكرات مربي در زمين بازي كرده و تاكتيك‌هاي از قبل تمرين شده را پياده مي‌كنند پس نبايد زياد به سيستم‌ها پرداخت.
قلعه‌نويي با رد نظريه بازيكنان بومي و غير بومي ابراز داشت: در فوتبال حرفه‌اي امروز بازيكن بومي و غيربومي معنايي ندارد و مربي براساس نيازهاي خود بازيكنان جديد را جذب مي‌كند.
اين مربي فوتبال افزود: البته در كادر مربيگري تيم تراكتورسازي باغ آبادي و ستار همداني از مربياني بومي انتخاب شده‌اند، اما اگر مي‌خواهيم تيمي قوي براي ليگ برتر آماده بسازيم بايد بحث بومي‌گرايي را كنار بگذاريم.
امير قلعه‌نويي از ديروز رسماً فعاليت خود در تيم تراكتورسازي را به عنوان نفر اول تصميم گيرنده فني آغاز كرده است.
وي با چهار قهرماني در ليگ برتر با تيم‌هاي استقلال تهران و سپاهان اصفهان، پرافتخارترين مربي اين رقابت‌ها محسوب مي‌شود.
همچنين در كارنامه افتخارات تراكتورسازي يك عنواني سومي با واسيلي گوجا و دو عنوان پنجمي با حسين فكري و فراز كمالوند به عنوان بالاترين افتخارات اين باشگاه پرطرفدار ديده مي‌شود.
تراكتورسازي دو بار نيز سابقه حضور در ديدار پاياني جام حذفي كشور را دارد كه در هر دو مورد با واگذار بازي نهايي از قهرماني در جام حذفي بازمانده است.