اجرائی کشوری

نورشرق: جذب بازیکن و مربی خارجی ممنوع است

رییس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال گفت: جذب بازیکن و مربی خارجی برای فصل آتی برای کلیه باشگاههای کشور ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی،دکتر جمشید نورشرق درباره مصوبه اخیر هیئت رییسه فدراسیون فوتبال پیرامون ممنوعیت جذب مربی و بازیکن خارجی عنوان کرد: با توجه به در پیش بودن فصل نقل و انتقالات، هیات رییسه فدراسیون فوتبال در سوم شهریور ماه سال جاری، موضوعات مختلفی را در ارتباط با این موضوع، مورد تصویب قراردادند. یکی از تصمیمات مهم این جلسه این بود که با توجه به اتخاذ تصمیم و مصوبه هیئت رییسه سازمان لیگ، جذب بازیکن و مربی خارجی برای فصل آتی برای کلیه باشگاههای کشور ممنوع است.
وی ادامه داد: این تصمیم به دلیل محدودیت در منابع ارزی از یک سو و همچنین محدودیت در نقل و انتقال ارز از سوی دیگر گرفته شد و در واقع مصوبه هیئت رییسه سازمان لیگ، به منظور کمک به تنظیم و تنسیق وضعیت مالی باشگاه های کشور، مورد تایید هیئت رییسه فدراسیون فوتبال نیز قرار گرفت.
نورشرق افزود: آنچه به عنوان استثناء بر این قاعده در نظر گرفته شد این است که اگر باشگاهی با بازیکن یا مربی قرارداد داشته و بازیکن یا مربی مزبور آن باشگاه را تا پایان فصل قبل، همراهی کرده باشد، انعقاد قرارداد با وی بلامانع است ولی عقد قرارداد با باشگاه های دیگر ممنوع خواهد بود.