اجرائی کشوری

نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲۶ اردیبهشت به ایران می‌آیند

رئیس سازمان لیگ برتر از سفر روز ۲۶ اردیبهشت ماه بازرسان AFC برای تعیین سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به ایران خبر داد… عزیز محمدی در گفتگو با خبرنگاران با هشدار نسبت به رفع کمبود باشگاه در بخش نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین مسائل حقوقی باشگاه تاکید کرد باشگاه های لیگ برتر تا فرصت باقیمانده برای رفع نواقص موجود تلاش کنند تا ۴ سهمیه ایران برای رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حفظ شود.

وی یاد آور شد: بازدید ناظران AFC برای تعیین سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تا سال ۲۰۱۴ خواهد بود و امیدوارم شرایط تیم های لیگ برتری که بتوانیم امتیازات لازم برای تکرار ۴ سهمیه را به دست آوریم.

عزیز محمدی خاطرنشان کرد: لیگ برتر فوتبال ایران ظرفیت کسب ۴ سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا را دارد و برتر از کشورهایی نظیر عربستان و امارات است و در صورتیکه برخی موانع و مشکلات باشگاه ها در بخش های حقوقی و سخت افزاری برطرف شود کسب ۴ سهمیه لیگ قهرمانان به راحتی برای کشورمان محقق خواهد شد.

در مرحله اول امتیاز بندی لیگ قهرمانان آسیا برای سال ۲۰۰۹ ، لیگ ایران موفق شد از سقف ۵۰۰ امتیاز تعیین شده به ۳۴۰ امتیاز و حدود ۶۸ درصد امتیازات تعیین شده دست یابد. بر اساس شاخص های جدید لیگ قهرمانان آسیا تا سال ۲۰۱۲ ، لیگ ایران از سقف ۸۰۰ امتیاز تعیین شده به ۵۹۸ امتیاز و در حدود ۷۴ درصد امتیازات دست یافته است.