اجرائی کشوری

نمایندگان تبریزی در مصاف با حریفان

نمايندگان فوتبال تبريز در ادامه رقابت هاي ليگ يك و در هفته پنجم براي كسب امتياز كامل بازي ها در خانه به مصاف حريفان مي روند. در اين هفته از رقابت ها كه روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه اين هفته و با انجام 14 ديدار در شهرهاي مختلف برگزار مي شود، تيم هاي گسترش فولاد و ماشين سازي تبريز به ترتيب مقابل اتكا گرگان و گهر زاگرس صف آرايي مي كنند.

در اولين روز از رقابت هاي اين هفته تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز كه به دليل نتيجه نگرفتن با سرمربي آلماني ترك تبار خود ‘انگين فيرات’ به ادامه كار وي پايان و با محمد حسين ضيايي كه سابقه توپ زدن و مربيگري در تيم هاي تبريزي را در كارنامه داشت به توافق رسيد، در ورزشگاه يادگار امام ره اين شهر ميزبان اتكا گرگان خواهد بود.

اين تيم كه تا پايان هفته چهارم بردي در كارنامه ثبت نكرده و تنها با دو امتياز در رده سيزدهم جدول گروه الف قرار گرفته براي پايان دادن به اين ناكامي ها و گرفتن اولين برد فصل خود بايد از سد تيم اتكا گرگان كه با شش امتياز در رده هشتم جاي دارد، بگذرد.

گسترش فولاد برخلاف فصل گذشته كه يكي از مدعيان صعود به ليگ برتر بود و تا بازي هاي پاياني رقابت ها و به دلايل فدراسيوني نتوانست در ليگ برتر حاضر شود در اين فصل از رقابت ها شروع بدي داشته و بايد منتظر ماند و ديد كه ضيايي براي اين تيم چه خواهد كرد؟

اما تيم فوتبال ماشين سازي ديگر نماينده تبريز در اين رقابت ها كه با باخت هفته چهارم مقابل شيرين فراز كرمانشاه صدرنشيني را با رده هفتمي عوض كرد، در روز پنجشنبه اين هفته در ورزشگاه يادگار امام ره تبريز از تيم گهر زاگرس لرستان پذيرايي مي كند.

البته فاصله امتيازي تمام تيم هاي اول تا نهم گروه ب اين رقابت ها تنها دو امتياز است و هر تيمي مي تواند با كسب يك برد هفت، هشت پله در جدول رده بندي صعود كند.

ماشين سازي نيز در اين بازي اگر بتواند سه امتياز بازي خانگي را از آن خود كند، اگر صدرنشين هم نشود از ايجاد فاصله با تيم هاي صدرجدولي جلوگيري خواهد كرد.

هر دو ديدار از هفته پنجم رقابت هاي ليگ دسته اول ساعت 14.30 در ورزشگاه يادگار امام ره تبريز برگزار مي شود.

در ديگر بازي هاي اين هفته و از گروه الف صنعت ساري با ابومسلم، سايپاي شمال با شهرداري بندرعباس و فولاد يزد با ايران جوان بوشهر در روز چهارشنبه و پيام مخابرات با پيكان، داماش تهران با استيل آذين و مس رفسنجان با شهرداري اراك ديدار مي كنند و از گروه ب برق شيراز با نيروي زميني در روز چهارشنبه و گل گهرسيرجان با شهرداري ياسوج، استقلال صنعتي با نساجي مازندران، پاس با تربيت يزد، كاوه تهران با آلومينيوم هرمزگان و شيرين‌ فراز با نفت ‌مسجد ‌سليمان در روز پنجشنبه اين هفته بازي مي كنند.