اجرائی کشوری

نفت تهران 0 – تراکتورسازی تبریز 1

در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، تیم تراکتورسازی تبریز با برتری یک بر صفر مقابل میزبانش نفت تهران، نیم فصل دوم این رقابت‌ها را با کسب 3 امتیاز شیرین آغاز کرد.

در یکی از آخرین دیدارهای هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های نفت تهران و تراکتورسازی تبریز از ساعت 15 روز دوشنبه در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر شاگردان قلعه نویی خاتمه یافت تا سرخ پوشان تبریز با این پیروزی نیم فصل دوم را با کسب 3 امتیاز شیرین آغاز کنند.

در نیمه اول تراکتورسازی برتر از تیم میزبان بود و در دقایق پایانی این نیمه نیز دروازه نفت را فرو ریخته و مزد بازی خوبش را گرفت.

گل سرخ پوشان در دومین دقیقه وقت اضافه و با نفوذ سعید آقایی به محوطه جریمه نفت و ضربه تماشایی این بازیکن به ثمر رسید.

با شروع نیمه دوم نفت تهران برای جبران به میدان آمد و با تعویض‌های هجومی خود سعی در جبران نتیجه و فرار از این شکست خانگی داشت اما درخشش اخباری سنگربان تراکتورسازی زردپوشان را ناکام گذاشت.

در این بین تراکتورسازی نیز روی چند ضد حمله موقعیت داشت تا اختلاف را بیشتر کند اما بی دقتی مهاجمان این تیم نیز مانع از این امر شد تا بدین ترتیب این دیدار با همان یک گل به سود شاگردان قلعه نویی به پایان برسد.

قضاوت این بازی بر عهده یدالله جهانبازی بود. وی در طول بازی سه بار دست به جیب شده و علی قربانی از نفت و سروش رفیعی و سینا عشوری از تراکتورسازی را با کارت زرد جریمه کرد.

این اولین شکست خانگی نفت در رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر فوتبال بود. همچنین این پیروزی موجب شد تا طلسم عدم پیروزی تراکتورسازی مقابل نفت در تهران در رقابت‌های لیگ برتر شکسته شود.

در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال، تراکتورسازی با 3 امتیاز این بازی شمار امتیازاتش را به عدد 25 افزایش داده و به مکان هفتم صعود کرد و تیم نفت نیز با 22 امتیاز بدون تغییر در رده نهم باقی ماند.

نفت تهران: وحید شیخ ویسی، وحید حمدی‌نژاد (میلاد زکی‌پور)، مهدی شیری، حمید بوحمدان، سیامک کوروشی، آرش رضاوند (مجتبی حقدوست)، ایمان مبعلی، رضا علیاری، وحید امیری، ارسلان مطهری و آلویز نانگ (علی قربانی).

سرمربی: علیرضا منصوریان

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، سعید آقایی، کارلوس کاردوسو، خالد شفیعی، علی حمودی (محمد ایران‌پوریان)، مهدی کیانی، سینا عشوری، شاهین ثاقبی (آیان رمزی)، ایوب کلانتری، فردین عابدینی (سروش رفیعی)، فرزاد حاتمی.

سرمربی: امیر قلعه نویی