اجرائی کشوری

نبرد پتروشيمي تبريز براي بقا در ليگ

هفته بيست و ششم و پاياني رقابت هاي ليگ دسته اول فوتبال باشگاه هاي کشور، روز پنجم تيرماه جاري و به طور همزمان در شهرهاي مختلف کشور برگزار مي شود و پتروشيمي تبريز در يکي از حساس ترين ديدار هاي اين هفته و براي بقا در ليگ يک، به مصاف گل گهر سيرجان مي رود… در اين هفته از رقابت ها هر سه نماينده فوتبال تبريز در خانه به مصاف هم مي روند و شهر تبريز در اين روز ميزبان سه مسابقه کاملا متفاوت با يکديگر خواهد بود.
تيم فوتبال شهرداري اين شهر که در هفته بيست و سوم صعودش به ليگ برتر را از گروه الف قطعي کرد براي حفظ رکورد شکست ناپذيري ، گسترش فولاد در يک ديدار تشريفاتي و پتروشيمي تبريز براي بقا در ليگ يک به مصاف حريفان خود مي روند.
ديدار پتروشيمي تبريز با گل گهر سيرجان از گروه ب اين رقابت ها از اين حيث حائز اهميت است که اگر پتروشيمي قصد ماندن در گردونه رقابت هاي ليگ يک را دارد بايد پيروز از اين ميدان خارج شود و منتظر نتيجه ديدار تيم هاي فولاد نوين اهواز و نساجي نباشد.
هر دو تيم پتروشيمي تبريز و فولاد نوين اهواز از امتياز مساوي 26 برخوردارند و هر تيمي در اين ديدار ببازد و تيم مقابل برنده و يا مساوي شود، به ليگ دو سقوط مي کند اما نتيجه تساوي در هر دو ديدار به نفع پتروشيمي خواهد بود چرا که گل آبراژ اين تيم بهتر از فولاد نوين است.
پتروشيمي تبريز در ديدار رفت در سيرجان، يک بر يک با گل گهر مساوي کرده بود و ساعت 18 و 30 دقيقه روز پنجم ماه جاري در ورزشگاه اختصاصي خود ميزبان اين تيم خواهد بود.
اما در ديگر ديدار اين هفته در تبريز، گسترش فولاد تبريز ميزبان آلومينيوم هرمزگاني خواهد بود که رده چهارمي اش در جدول قطعي شده و برد و باخت در اين ديدار، فرقي به حالي اين تيم ندارد.
گسترش فولاد نيز در صورت برد و يا باخت در اين ديدار، در همان نيمه دوم جدول باقي مي ماند و عملا اين بازي حساسيتي براي هيچ کدام از تيم ها نخواهد داشت.
ديدار رفت اين دو تيم در هرمزگان با تساوي يک بر يک خاتمه يافته بود و گسترش فولاد ميزبان اين ديدار در يادگار امام ره تبريز پرونده ليگ 89-88 را خواهد بست.
اما تيم فوتبال شهرداري تبريز که در گروه الف اين رقابت ها با اختلاف 15 امتياز نسبت به تيم دوم و 59 امتياز صعودش به ليگ برتر را قطعي کرده در صدد است تا مقابل ميهمان خود اتکا گلستان رکورد شکست ناپذيري خود را حفظ کند.
اين تيم که در پايان هفته بيست و سوم، ليگ برتري شدن را قطعي نمود براحتي مي تواند در اين ديدار نتيجه بگيرد و رکورد بي مانند شکست ناپذيري خود را حفظ کند.
شهرداري تبريز در ساعت و روز يادشده در ورزشگاه اختصاصي تراکتورسازي ميزبان اتکا گلستان خواهد بود و کم ترين انتظار “اکبر ميثاقيان” از شاگردانش، تکرار و گرفتن نتيجه تساوي يک بر يک ديدار رفت مقابل اين تيم است.
در ديگر ديدار هاي همزمان اين هفته تيم هاي شموشک نوشهر با مس رفسنجان، پيام خراسان با سپاهان نوين اصفهان، شهرداري بندرعباس با داماش لرستان، شهرک صنعتي کاوه تهران با پيام مخابرات فارس، ايرانجوان بوشهر با شاهين اهواز، نفت آبادان با تربيت يزد، شن سا اراک با برق شيراز، کوثر لرستان با مس سرچشمه کرمان، شيرين فراز کرمانشاه با نفت تهران، مهرکام پارس تهران با داماش گيلان و فولاد نوين اهواز با نساجي مازندران به مصاف هم مي روند.