فوتسال

مقام ششم، حاصل سه سال حضور متوالي گسترش فولاد در ليگ برتر فوتسال

رقابت هاي دوازدهمين دوره ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي كشور در حالي پايان يافت كه تيم گسترش فولاد تبريز به عنوان يكي از … رقابت هاي دوازدهمين دوره ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي كشور در حالي پايان يافت كه تيم گسترش فولاد تبريز به عنوان يكي از نماينده هاي فوتسال تبريز به رغم سه سال حضور متوالي در ليگ، تنها توانست جايگاه ششمي خود را حفظ كند.
اين تيم تبريزي كه از فصل دهم رقابت هاي ليگ برتر و با حمايت بخش خصوصي وارد مسابقات شده با وجود صرف هزينه هاي هنگفت و به خدمت گرفتن بازيكنان و مربيان مطرح، در اين فصل نيز رتبه اي برتر از ششم كسب نكرد.
اين تيم در اين فصل از رقابت ها كه با حضور 12 تيم برگزار شد به عنوان تنها نماينده استان در آن حضور يافت و با 32 امتياز از 22 بازي در رده ششم ايستاد.
گسترش در اين فصل 10 برد، دو تساوي و 10 باخت و زدن 65 گل و دريافت 70 گل اين رده را به خود اختصاص داد كه براي اولين حضور يك تيم، رده و جايگاه خوبي بود.
اين فصل از رقابت ها با قهرماني فولاد ماهان سپاهان كه 51 امتياز كسب كرد پايان پذيرفت.
اما انتظارات از اين تيم در فصل يازدهم كه با حضور 14 تيم برگزار شد به مراتب بيشتر از دوره دهم بود چرا كه اين تيم با به خدمت گرفتن بازيكنان جديد، قرار گرفتن در جمع سه تيم برتر را هدف گذاري كرده بود.
بر خلاف انتظار، اين تيم در اين فصل نيز نتوانست رده اي بهتر از ششمي را كسب كند و با 39امتياز از 26 بازي اين فصل را به پايان برد.
در اين فصل تيم پتروشيمي تبريز كه به عنوان ديگر نماينده فوتسال تبريز در رقابت ها جواز حضور پيدا كرده بود بهتر از گسترش فولاد ظاهر شد و با 41 امتياز در رده چهارم و بالاتر از گسترشي ها قرار گرفت.
همانند دوره دهم، در اين دوره نيز تيم فولاد ماهان با اقتدار تمام و با 65 امتياز عنوان قهرماني را از آن خود كرد.
دوره دوازدهم به دليل سومين سال حضور گسترش فولاد در ليگ برتر از حساسيت خاصي براي اين تيم برخوردار بود و از اين رو مربيان مطرح فوتسال كشور همچون محمود خوراكچي و مربي تيم منحل شده پتروشيمي تبريز و همچنين بازيكنان سرشناس داخلي و خارجي را به تركيب تيم خود اضافه كرد.
همه چيز براي درخشش اين تيم در اين فصل مهيا بود و تا هفته هاي پاياني نيز اين تيم به خوبي در جدول رده بندي بالا آمد اما استراحت دو هفته اي اين تيم در كوران مسابقات، آن را از رقابت با مدعيان عقب انداخت و شانس قهرماني و حتي قرار گرفتن در جمع سه تيم برتر را از اين تيم گرفت.
اين تيم تبريزي در اين فصل از رقابت ها با 37 امتياز از 23 بازي و كسب 11 برد، چهار تساوي و هشت باخت و زدن 61 گل و خوردن 51 گل در رده ششم قرار گرفت و پله ترقي نسبت به دو فصل پيش طي نكرد.
دبيري ديگر نماينده تبريز در اين رقابت ها كه به جاي پتروشيمي حضور يافته بود با 19 امتياز در رده يازدهم قرار گرفت.
در اين دوره كه با حضور 13 تيم و با كنار كشيدن آرش بتن قزوين با 12 تيم پيگيري شد، منصوري قرچك با 50 امتياز قهرمان شد.
بالاخره و پس از فراز و نشيب هاي بسيار، دور دوازدهم ليگ برتر فوتسال به پايان رسيد و انتظار مي رود تيم گسترش فولاد تبريز و همچنين تيم دبيري با تقويت تيم هاي خود، در فصل آتي در رده هاي بالاي جدول جاي گيرند و از نام و جايگاه فوتسال تبريز به نحو مطلوبي دفاع كنند.