اجرائی کشوری

مصاف نمايندگان تبريز با حريفان در هفته اول دور برگشت

هفته اول دور برگشت رقابت هاي ليگ دسته اول باشگاه هاي كشور هشتم بهمن ماه جاري در شهرهاي مختلف پيگيري مي شود و نمايندگان فوتبال تبريز در اين هفته در خارج از خانه به مصاف حريفان خود مي روند… در اين هفته از رقابت ها كه پس از دو هفته تعطيلي از سر گرفته مي شود تيم فوتبال ماشين سازي به عنوان نماينده فوتبال تبريز در گروه الف در رفسنجان به مصاف تيم مس اين شهر خواهد رفت.
اين تيم كه با خريد امتياز تيم فوتبال پتروشيمي تبريز جواز حضور در رقابت هاي ليگ دسته اول را كسب كرد در هفته اول اين رقابت ها را در يكم مهر ماه گذشته در تبريز با باخت دو بر يك مقابل تيم مس رفسنجان آغاز كرد.
اين تيم در ادامه رقابت ها تنها دو بار مقابل حريفان به برتري دست يافت و هفت تساوي و چهار باخت در كارنامه اش ثبت كرد.
البته حضور ‘زوران اسميلسكي’ بر سر اين تيم تحولي در آن پديد آورد و از چهار بازي سه تساوي و يك برد به دست آورد و انتظار مي رود حضور اين مربي مقدونيه اي بر سر اين تيم در دور برگشت، نويد روزهاي خوشي براي اين تيم در ادامه رقابت ها باشد.
اما تيم گسترش فولاد تبريز كه همچنان دستخوش تحولات و تغييرات در تيم و باشگاه است در بازي آغازين خود در دور برگشت مقابل دادماش درود صف آرايي خواهد كرد.
اين تيم در دور رفت با نتيجه دو بر يك مقابل داماش به برتري دست يافته بود و در ادامه پنج برد و دو تساوي به دست آورد و نتيجه پنج بازي را هم واگذار كرد.
البته اين تيم نيز همانند تيم فوتبال ماشين سازي تغييرات زيادي در پست سرمربي داشت و در نهايت به ‘لوكا بوناچيچ’ به كار خود ادامه داد.
تركيب اين تيم طوري بسته شده كه مي تواند يكي از مدعيان صعود به ليگ برتر باشد و قرار گرفتن رسول خطيبي و علي مولايي در اين تيم مي تواند به تحقق اين هدف كمك شاياني كند.
ماشين سازي با 13 امتياز از 13 بازي در رده سيزدهم جدول گروه الف و گسترش فولاد با 20امتياز از اين تعداد بازي در رده ششم جدول رده بندي گروه ب قرار دارد.
در ديگر بازي هاي اين هفته مقاومت سپاسي شيراز با شهرداري بندرعباس ، شهر ك صنعتي كاوه تهران با سازمان همياري اراك ، فولاد نطنز با داماش گيلان ، اتكا گلستان با پيام مشهد ، شهرداري ياسوج با گل گهر سيرجان، تربيت يزد با نفت مسجد سليمان، استقلال اهواز با صنعت ساري، ابومسلم مشهد با نساجي مازندران، آلومينيوم هرمزگان با برق شيراز، سپيد رود رشت با شيرين فراز كرمانشاه، مس سرچشمه كرمان با فولاد يزد و پيام مخابرات فارس با ايرانجوان بوشهر ديدار مي كنند.