اجرائی کشوری

مصاف سرخ‌های تهران و تبریز در حساس‌ترین دیدار هفته/حساس و سرنوشت ساز

حساس‌ترین دیدار هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال فردا یکشنبه بین تیم‌های اوج گرفته پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز به میزبانی سرخ پوشان پایتخت در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

طبق برنامه اعلام شده، دیدار دو تیم از ساعت ۱۷:۳۰ با قضاوت گروه داوری تورج حق وردی، سجاد طوری، محمدرضا امینی و یاسر همرنگ آغاز خواهد شد. ضمن اینکه ایرج نظری نیز به عنوان ناظر داوری این بازی انتخاب شده است.

حساس و سرنوشت ساز

جدال سرخ پوشان پایتخت و تبریز برای هر دو تیم بسیار حیاتی و سرنوشت ساز است. در یک سو پرسپولیس برای عقب نماندن از کورس مدعیان نیاز مبرم به ۳ امتیاز این بازی دارد و در سوی دیگر نیز تراکتورسازی در تکاپو برای زنده نگه داشتن امیدهایش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و حتی قهرمانی در این فصل است.

در این بین دو تیم با شرایط متفاوت به مصاف هم می‌روند. سرخ پوشان پایتخت در هفته بیست و یکم مقابل سایپا در واپسین دقایق برد را با تساوی عوض کردند و تراکتورسازی نیز در وضعیتی مشابه و البته برعکس، یک پیروزی دراماتیک را در برابر سپاهان رقم زده و پس از مدت ها در برابر تماشاگرانش پیروز شد.

هم اکنون در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس تهران با ۳۵ امتیاز در مکان سوم قرار دارد و تراکتورسازی نیز با ۳۱ امتیاز جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است.

نتایج کامل بازی‌های دو تیم در لیگ برتر:

تراکتورسازی ۰ – ۱ پرسپولیس / پرسپولیس ۲ – ۱ تراکتورسازی / پرسپولیس ۲ – ۱ تراکتورسازی / تراکتورسازی ۱ – ۱ پرسپولیس / پرسپولیس ۱ – ۰ تراکتورسازی / تراکتورسازی ۱ – ۰ پرسپولیس / پرسپولیس ۰ – ۱ تراکتورسازی / تراکتورسازی ۴ – ۱ پرسپولیس / پرسپولیس ۰ – ۱ تراکتورسازی / تراکتورسازی ۳ – ۱ پرسپولیس / پرسپولیس ۱ – ۰ تراکتورسازی / تراکتورسازی ۱ – ۰ پرسپولیس / پرسپولیس ۱ – ۳ تراکتورسازی / تراکتورسازی ۱ – ۰ پرسپولیس / تراکتورسازی ۰ – ۱ پرسپولیس.

نکته جالب توجه در نتایج اخیر دو تیم کسب ۸ پیروزی تبریزی‌ها در ۱۰ دیدار قبلی است. آماری که باعث شده است تا پرسپولیس بازنده مطلق مقابل تراکتور لقب بیگرد و با توجه به اینکه تیم تهرانی در ۳ دیدار قبلی خود در آزادی مقابل سرخ پوشان تبریز شکست خورده است، بنابراین در آستانه چوبله شدن در خانه قرار دارد.