اجرائی کشوری

مصاف سرخ‌های تهران و تبریز در حساس‌ترین دیدار هفته/حساس و سرنوشت ساز

حساس‌ترین دیدار هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال فردا یکشنبه بین تیم‌های اوج گرفته پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز به میزبانی سرخ پوشان پایتخت در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

طبق برنامه اعلام شده، دیدار دو تیم از ساعت 17:30 با قضاوت گروه داوری تورج حق وردی، سجاد طوری، محمدرضا امینی و یاسر همرنگ آغاز خواهد شد. ضمن اینکه ایرج نظری نیز به عنوان ناظر داوری این بازی انتخاب شده است.

حساس و سرنوشت ساز

جدال سرخ پوشان پایتخت و تبریز برای هر دو تیم بسیار حیاتی و سرنوشت ساز است. در یک سو پرسپولیس برای عقب نماندن از کورس مدعیان نیاز مبرم به 3 امتیاز این بازی دارد و در سوی دیگر نیز تراکتورسازی در تکاپو برای زنده نگه داشتن امیدهایش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و حتی قهرمانی در این فصل است.

در این بین دو تیم با شرایط متفاوت به مصاف هم می‌روند. سرخ پوشان پایتخت در هفته بیست و یکم مقابل سایپا در واپسین دقایق برد را با تساوی عوض کردند و تراکتورسازی نیز در وضعیتی مشابه و البته برعکس، یک پیروزی دراماتیک را در برابر سپاهان رقم زده و پس از مدت ها در برابر تماشاگرانش پیروز شد.

هم اکنون در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس تهران با 35 امتیاز در مکان سوم قرار دارد و تراکتورسازی نیز با 31 امتیاز جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است.

نتایج کامل بازی‌های دو تیم در لیگ برتر:

تراکتورسازی 0 – 1 پرسپولیس / پرسپولیس 2 – 1 تراکتورسازی / پرسپولیس 2 – 1 تراکتورسازی / تراکتورسازی 1 – 1 پرسپولیس / پرسپولیس 1 – 0 تراکتورسازی / تراکتورسازی 1 – 0 پرسپولیس / پرسپولیس 0 – 1 تراکتورسازی / تراکتورسازی 4 – 1 پرسپولیس / پرسپولیس 0 – 1 تراکتورسازی / تراکتورسازی 3 – 1 پرسپولیس / پرسپولیس 1 – 0 تراکتورسازی / تراکتورسازی 1 – 0 پرسپولیس / پرسپولیس 1 – 3 تراکتورسازی / تراکتورسازی 1 – 0 پرسپولیس / تراکتورسازی 0 – 1 پرسپولیس.

نکته جالب توجه در نتایج اخیر دو تیم کسب 8 پیروزی تبریزی‌ها در 10 دیدار قبلی است. آماری که باعث شده است تا پرسپولیس بازنده مطلق مقابل تراکتور لقب بیگرد و با توجه به اینکه تیم تهرانی در 3 دیدار قبلی خود در آزادی مقابل سرخ پوشان تبریز شکست خورده است، بنابراین در آستانه چوبله شدن در خانه قرار دارد.