روابط عمومی

محمود یاوری درگذشت

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی، محمود یاوری، سرمربی اصفهانی سابق تیم ملی فوتبال ایران و اولین سرمربی تراکتور در تاریخ لیگ برتر بعد از تحمل یک دوره فشرده بیماری، صبح امروز در سن ۸۱ سالگی دارفانی را وداع گفت.

یاوری که متولد ۱۸ مهر سال ۱۳۱۸ در شهر اصفهان بود، فوتبال خود را از تیم شاهین این شهر (سپاهان کنونی) شروع و سپس با انتقال به تیم پاس تهران، در این تیم بازنشسته شد.

وی در ادامه به جرگه مربیان پیوسته و در اکثر تیم‌های باشگاهی فوتبال کشور از جمله تراکتور حضور داشت و شاگردان زیادی را تربیت کرد.

او در اولین دوره مسابقات لیگ برتر در فصل ۸۱-۱۳۸۰ هدایت تیم تراکتور را بر عهده گرفت که البته حضورش در تبریز کوتاه بود چراکه در نیم‌فصل به دلیل نتایج ضعیف از نیمکت این تیم کنار گذاشته شد.

قبل از این حضور ناموفق اما یاوری در سال ۱۳۶۳ سرمربی تیم ملی ایران شده بود که ۶ بازی روی نیمکت این تیم نشست و تیم ملی هر ۶ بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت.

آخرین تیم این پیشکسوت فوتبال کشور در کسوت سرمربیگری نیز فجرسپاسی در لیگ برتر بود و جالب اینکه او هیچ‌گاه در دو تیم سرخابی پایتخت حضور نداشت.

هیأت فوتبال استان ، ضایعه درگذشت محمود یاوری را به خانواده و بازماندگان آن مرحوم و جامعه فوتبال کشور بخصوص خانواده بزرگ تراکتور تسلیت می‌گوید.

روحش شاد و یادش گرامی باد