اجرائی کشوری

مايلي‌كهن: اميدوارم خداوند عقلي به انسان‌ها دهد كه شاهد جنگ نباشيم

سرمربي تيم فوتبال سايپا گفت: درگيري‌هايي در كشورها رخ داده كه اميدوارم خداوند عقلي به تمام انسان‌ها بدهد كه شاهد جنگ و نزاع نباشيم… محمد مايلي‌كهن در ابتداي كنفرانس خبري پس از بازي سايپا برابر شهرداري تبريز با اشاره به اتفاقات رخ داده در ژاپن عنوان كرد:‌ ما بايد تمام تلاش خود را انجام دهيم تا به همنوعان خود كمك كنيم. جداي از اتفاقات ژاپن درگيري‌هايي در كشورهاي مختلف رخ داده كه اميدوارم خداوند عقلي به تمام انسان‌ها بدهد تا شاهد جنگ و نزاع نباشيم.
وي درباره تساوي 2 بر 2 تيمش برابر شهرداري خاطرنشان كرد: ما دو بازي سخت را پشت‌سر گذاشتيم. در اين ديدار هم ما و هم شهرداري به هر 3 امتياز نياز داشتيم و تمام تلاش خود را در اين زمينه به كار گرفتيم. من وظيفه خود را انجام دادم و تلاش كرديم تا به پيروزي برسيم. شهرداري نيز يكي از تيم‌هاي خوب است.
سرمربي سايپا با اشاره به سختي كار مربيان تصريح كرد:‌ از مديريت سايپا تشكر مي‌كنم كه در تمام شرايط از مربيان حمايت مي‌كنند اما پس از اين ديدار من به گونه‌اي خود را لعنت كردم و فكر كردم اين شغل ما چرا اينگونه است. پس از اين ديدار نصف بدنم فلج شده بود و فشار زيادي را تحمل كرده بودم. در هر صورت من اين فوتبال را دوست دارم و همين زيبايي‌ها است كه فوتبال را جذاب مي‌كند. بايد در تمام شرايط جوانمردانه كار كرد و در اين راه تمام تلاش خود را به كار بگيريم. من سياه‌نمايي نمي‌كنم و اينكه بگويم دوست داشتم شهرداري برنده شود بلكه هر دو تيم بازي خوبي ارائه كردند و موقعيت‌هاي زيادي را به وجود آوردند.
مايلي‌كهن با اشاره به تقدير و تشكر مسئولان شهرداري از وي تصريح كرد: بسيار خوشحال شدم كه اين اقدام صورت گرفت اما ترجيح دادم كه به پاس زحمات عكاس تبريزي اين تابلو را به وي تقديم كنم چرا كه او زحمات زيادي مي‌كشد و در اين راه از هيچ تلاشي فروگذار نيست.
وي در خصوص شرايط فوتبال ايران اظهار داشت: فكر نمي‌كنم فقط در فوتبال ما ناهنجاري‌ها باشد بلكه اين خود ما هستيم كه اين موضوع را پررنگ مي‌كنيم تا بيشتر به نمايش درآيد. ما بايد خود را اصلاح كنيم و با برنامه‌ريزي براي تمامي افراد پيش رويم. برخي ليدرها هستند كه حتي مستحق نام ليدري هم نيستند.
سرمربي سايپا درباره تشويق از سوي فدراسيون فوتبال به خاطر عدم اعتراض در ديدار سايپا و شاهين عنوان كرد:‌ در ديدار برابر شاهين گل صددرصد ما مردود اعلام شد اما من اعتراضي نكردم. ما بايد فراموش نكنيم كه سوت پايان هر بازي در واقع سوت آغاز بازي ديگر است. مشكل ما اين است كه فكر مي‌كنيم هر ديدار آخرين بازي ما است. مسئولان فدراسيون فكر كردند كه من كار بزرگي انجام دادم و از من تقدير كردند اما من وظيفه خودم را انجام دادم.